Tgrt Haber

Mecnun Otyakmaz, TFF başkan adaylığı iddialarına yanıt verdi

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
21 Nisan 2024 14:25 - Güncelleme : 21 Nisan 2024 14:27

Adı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için anılan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, iddialara yanıt verdi. Otyakmaz, “Türk futbolunun sorunları o kadar karmaşık ki şu anda Sivasspor'un bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu dönemde böyle bir planım olmadığını söylemek istiyorum” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 18 Temmuz'da seçimli genel kurula gitme kararı almıştı. Kulüplerin bazıları seçimin daha erkene alınması için uğraş verse de şu ana kadar seçim tarihinde bir değişiklik yapılmadı.

TFF BAŞKANLIĞI İÇİN ÜÇ ADAY VAR

TFF’de başkan adayları yavaş yavaş artıyor.

Adaylar arasında iş insanı Erdal Alkış, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu yer alıyor.

Mecnun Otyakmaz, TFF başkan adaylığı iddialarına yanıt verdi - 1. Resim

MECNUN OTYATMAZ: "SİVASSPOR'UN BANA DAHA ÇOK İHTİYACI VAR"

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivas Belediyesi’nde düzenlenen basın toplantısında adının TFF Başkanlığı adaylığıyla anılması üzerine konuştu.

Otyakmaz, “Yaklaşık 20 yıldır Sivasspor'da başkanlık görevini yürütüyorum. 3 yılda yöneticilik tecrübemle birlikte 23-24 yıl gibi bir süre söz konusu oluyor. Tabii bugüne kadar davranışlarımız, çizdiğimiz çizgi, Türk futboluna yapmış olduğumuz hizmetler, Sivaslıların haricinde diğer Anadolu kulüplerinin ve Süper Lig kulüplerinden de biraz övgü alıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Vermiş olduğum mücadelenin takdir edilmesi bir insan için gerçekten çok önemli. Ancak Türk futbolunun sorunları o kadar karmaşık ki şu anda Sivasspor'un bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu dönemde böyle bir planım olmadığını söylemek istiyorum. Tabii ama zaman ne gösterir ne yapar? Ona da şimdiden bir engel koymak, büyük bir söz söylemek de istemiyorum. Ben nerede bana ihtiyaç varsa orada gerekli görevleri yapmaya hazırım” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...