Tgrt Haber

Mesut Özil'den Arda Güler'e Odegaard örneği

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
19 Nisan 2024 16:37 - Güncelleme : 19 Nisan 2024 16:38
Mesut Özil'den Arda Güler'e Odegaard örneği

Eski yıldız futbolcu Mesut Özil, Real Madrid'de forma fırsatı bulamayan genç milli yıldız Arda Güler'e, bir zamanlar benzer şekilde Real Madrid'de oynatılmayan ancak şu anda Arsenal'de yıldız olan Norveçli Martin Odegaard'ı örnek gösterdi.

Eski futbolcu Mesut Özil, Real Madrid'de forma fırsatı bulamayan genç milli futbolcu Arda Güler'e, bir zamanlar benzer şekilde Real Madrid'de oynatılmayan ancak şu anda Arsenal'de yıldız olan Norveçli Martin Odegaard'ı örnek gösterdi.

Mesut Özil'den Arda Güler'e Odegaard örneği - 1. Resim

"ODEGAARD'A BAKABİLİRSİNİZ"

Mesut Özil, İspanya'nın Marca gazetesine verdiği demeçte, "Arda'nın Real Madrid'de tarih yazabilecek bir yeteneği var mı? sorusuna "Evet. Belki bu sezon ya da gelecek sezon değil ama buna zamanı var. Ve eğer bu olmazsa, Odegaard'ın ki gibi çığır açan olaylara da bakabilirsiniz. Genç iken oynamadığı için herkes onu eleştirdi ama birkaç yıl sonra Arsenal gibi bir başka büyük Avrupa kulübünün lideri oldu." diye cevap verdi.

Mesut Özil'den Arda Güler'e Odegaard örneği - 2. Resim

"SABIRLI OLMALI, SIRASI GELECEK"

Fenerbahçe'de oynadığı dönemden tanıdığı Arda Güler için "kardeşim gibi" diyen Özil, "Sabırlı olmalı. Eminim sırası gelecek. Henüz çok genç. Her antrenmanda çok şey öğrenebilir. Dünya çapında bir futbolcu olma yeteneğine sahip. Sabır." şeklinde konuştu.

Arda'nın yeteneğinin herkes tarafından bilindiğini vurgulayan Özil, bu futbolcu üzerindeki baskıların azaltılması gerektiğini kaydederek, "Özellikle Türkiye gibi futbol tutkusu olan bir ülkenin tüm umudu ona bağlıyken, onun böyle bir durumla baş etmesi hiç de kolay değil." yorumunu yaptı.

Mesut Özil'den Arda Güler'e Odegaard örneği - 3. Resim

RÜDİGER SÖZLERİ: "DÜNYA KLASINDA BİR SEZON GEÇİRİYOR"

Real Madrid'de şu anda en beğendiği futbolcunun Antonio Rüdiger olduğunu da dile getiren Özil, "Dünya klasında bir sezon geçiriyor. Avrupa'da hangi defans oyuncusu ondan daha iyi bir sezon geçiriyor? Manchester City'e karşı oynanan maçlarda farkı oluşturan oydu." görüşünü savundu.

Özil ayrıca Katar, Suudi Arabistan ve diğer ülke liglerinden bir çok takımdan teklif aldığını ancak bunları kabul etmeyip, futbolu bırakma kararı almaktan hiçbir pişmanlık duymadığını söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...