Tgrt Haber

Paris Olimpiyat Oyunları'nda izlenecek ilk 100 sporcu belirlendi! Listede tek Türk var

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Anadolu Ajansı
18 Nisan 2024 11:16 - Güncelleme : 18 Nisan 2024 11:18
Paris Olimpiyat Oyunları'nda izlenecek ilk 100 sporcu belirlendi! Listede tek Türk var

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli okçumuz Mete Gazoz, Paris Olimpiyat Oyunları'nda izlenecek ilk 100 sporcu arasında gösterildi.

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda takip edilecek ilk 100 sporcu arasında gösterildi.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamada, "Başarılarıyla Türk spor camiasının gururu olan olimpiyat ve dünya şampiyonu okçumuz Mete Gazoz, dünyaca ünlü spor otoritelerinden biri olan NBC Olympics tarafından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda takip edilecek 100 sporcu arasına seçildi." denildi.

Paris Olimpiyat Oyunları'nda izlenecek ilk 100 sporcu belirlendi! Listede tek Türk var - 1. Resim

"UNVANINI KORUMAK İÇİN PARİS'E GİDİYOR"

Yaklaşık 100 gün sonra başlayacak Paris 2024 öncesinde Mete Gazoz hakkında çıkan haberde, "Tokyo Olimpiyatları'nda 21 yaşında olan Mete Gazoz, olimpiyat tarihinde bireysel altın madalya kazanan ilk Türk okçu oldu. Şimdi 24 yaşında, branşında favori olarak gösterilerek unvanını korumak için Paris'e gidiyor. Mete Gazoz, 2023 yılında güçlü bir performans sergileyerek Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bireysel altın madalya aldı ve Dünya Okçuluk Federasyonundan Yılın En İyi Klasik Yay Erkek Okçusu unvanını üçüncü kez kazandı." ifadeleri kullanıldı.

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Paris Olimpiyat Oyunları'nda izlenecek ilk 100 sporcu belirlendi! Listede tek Türk var - 2. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...