Tgrt Haber

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Ali Koç'un cezalarını onadı

Editör: Onur Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
01 Aralık 2023 17:25 - Güncelleme : 02 Aralık 2023 15:31
Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Ali Koç'un cezalarını onadı
tff,Ali Koç,Fenerbahçe

TFF Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun Fenerbahçe ve Ali Koç'a verdiği cezaları onadı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) Fenerbahçe ile başkan Ali Koç'a verdiği cezalar, Tahkim Kurulu tarafından onandı.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, kurul, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve taraftarlarının sebep olduğu saha olayları sebebiyle Fenerbahçe'ye verilen toplam 329 bin liralık para cezasını onama kararı aldı.

Kurul, ayrıca sportmenliğe aykırı hareketi, hakem ile diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a verilen 45 gün hak mahrumiyeti ve 210 bin lira para cezasının onanmasını kararlaştırdı.

HAKEM CAMİASINA SERT ELEŞTİRİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 5 Kasım Pazar günü yapılan kulübün Yüksek Divan Kurulu toplantısında Merkez Hakemn Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu başta olmak üzere MHK ve hakem camiasına sert eleştirilerde bulunmuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...