Tgrt Haber

Trabzonspor'dan TFF'ye istifa çağrısı!

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: TGRT Haber
03 Nisan 2024 18:45 - Güncelleme : 03 Nisan 2024 18:48
Trabzonspor'dan TFF'ye istifa çağrısı!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Taner Saral, Fenerbahçe ile oynanan maç sonrasında yaşanan olaylarla ilgili PFDK'nın vermiş olduğu cezaların ardından sert bir açıklama yaptı. Saral, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve sorumluluk sahibi olan herkesin istisnasız istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Taner Saral, 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynanan müsabaka sonrasında yaşanan olaylarla ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) utanma duygusundan ve adaletten yoksun verdiği kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Saral, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"NE KURALA NE AKLA NE DE AHLAKA SIĞMAZ!"

“Fenerbahçe ile oynadığımız maçın ardından yaşanan ve sadece Trabzonspor’u değil koca bir şehri linç kültürüyle boğmaya çalışan süreç bugün itibarıyla artık tanımlamakta zorlandığımız bir yere evirildi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan cezalar ne kurala ne akla ne de ahlaka sığmaz bir halde. TFF Başkanı Büyükekşi ve A takımı, bugün duyurdukları cezalarla ülkemizde yeni bir kaosa neden olmuştur.

"HAKEM CAMİASINA EN UFAK GÜVEN KIRINTIMIZ KALMAMIŞTIR"

Trabzonspor olarak ne TFF Başkanı’na ne liyakatsiz ekibine ne de belli çıkar gruplarının parmağında oynattığı hakem camiasına en ufak bir güven kırıntımız dahi kalmamıştır. Maalesef gelinen noktada işini yapan iyi insanlar dahi bu aşağılık düzenin ya parçası olmuş ya da sessiz kalıp koltuklarının derdine düşmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu, sezonun başından beri devam ettirdiği tiyatroda bugün yeni bir perde açmıştır. Bir kez daha en net şekilde ifade ediyoruz Bu sürecin bir parçası olmadık, olmuyoruz ve olmayacağız. TFF Başkanı Büyükekşi ve avenesi milletimizin gözünün içine baka baka milyonlarca vatandaşımızın futbol aşkını mahvetmiş, toplumun ortasına nifak tohumları ekmiş ve bugün itibarıyla artık kontrolünü tamamen kaybetmiştir."

"TFF BAŞKANI BAŞTA OLMAK ÜZERE HERKES İSTİFA ETMELİ!"

"Ülkemiz futbolunun girdiği bu derin komadan çıkmasının tek yolu, ilk önce TFF Başkanı olmak üzere sorumluluk sahibi pozisyondaki herkesin istisnasız bir şekilde istifa etmesidir. Eğer bugün bu adımlar atılmazsa ülkemiz futbolunun yarınları da yine bu gaspçı ekip tarafından hiç edilecektir. Şanlı Trabzonspor’un ve milyonlarca vefakar taraftarımızın hakkını bugün açıklanan kararda emeği olanlara asla helal etmiyoruz. Eğer içinizde ufacık bir Allah korkusu kaldıysa, ağzınızdan düşürmediğiniz şerefin, haysiyetin zerresi varsa artık o koltukta oturmazsınız. Büyük Trabzonspor taraftarı bilsin ki; emek hırsızları ve şikecilerle mücadelemiz sonsuza kadar devam edecektir"

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...