Tgrt Haber

10 gün önce doğum yapan köpeği ezerek öldürdü, arkasına bile bakmadı

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
21 Şubat 2024 12:03 - Güncelleme : 21 Şubat 2024 12:16
köpek,

 Aydın’ın İncirliova ilçesinde bir sürücü, 10 gün önce doğum yapan köpeği ezerek öldürdü. Yürek yakan anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İncirliova'nın Yazıdere Mahallesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, bir sürücü sokakta bulunan köpeğini ezdi. Can çekişen hayvan kısa süre sonra olay yerinde öldü. Vicdanları yaralayan olay ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

 Köpeğin sahibi Ceyhun Bölükbaş, güvenlik kamerasının görüntülerini alıp jandarmaya suç duyurusunda bulundu. Mila’nın ise 10 gün önce doğum yaptığı ve dört yavrusunun olduğu öğrenildi. Bölükbaş, annesiz kalan yavruları kendi elleriyle büyütüyor.

10 gün önce doğum yapan köpeği ezerek öldürdü, arkasına bile bakmadı - 1. Resim

BEBEKLERİ ELLERİYLE BESLİYOR 

Dört yıldır beslediği Mila'nın bir aracın çarpması sonucu can verdiğini ifade eden Bölükbaş, kamera görüntülerini incelediklerini ve olayın kasıtlı olduğunu düşündüklerini söyledi. Sürücünün yolun ortasında koşan köpeğin üzerinden geçip hiç durmadan araçla uzaklaştığını belirten Bölükbaş, “Sürücünün yakalanması için güvenlik güçlerine şikayette bulunduk. İnşallah bir sonuç alınır. Mila’nın dört tane yavrusu var ve 10 günlükler. Gözleri yeni açıldı. Bunlar ölmesinler diye onları besleyip büyütmeye çalışıyoruz” dedi.

Yavru köpekleri süt ile besleyen Bölükbaş, sürücülere trafikte daha dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, her an karşılarına bir insan veya hayvan çıkabilme ihtimaline karşı çok hızlı gitmemelerini önerdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...