Tgrt Haber

19 Mayıs coşkusu başladı:1919 metrelik bayrakla fener alayına çıktılar

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
19 May 2024 05:06 - Güncelleme : 19 May 2024 08:25

Samsun'da 1919 metrelik Türk Bayrağı ile fener alayı yürüyüşü düzenlendi. 19 Mayıs 1919 vesilesiyle vatandaşlar sokaklara çıkarak etkinliklere katıldı.

Samsun'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı "Fener Alayı ve Gençlik Haftası Yürüyüşü" etkinliğiyle kutlanmaya başladı.

Samsun Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte Uğur Mumcu Parkı’da toplanan grup, ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Yürüyüşte izciler ve katılımcılar tarafından 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağı açıldı.

Bando eşliğinde marşların söylendiği yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu.

Burada, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığınca katılımcılara müzik dinletisi sunuldu.

19 Mayıs coşkusu başladı:1919 metrelik bayrakla fener alayına çıktılar - 1. Resim

Programa Vali Orhan Tavlı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Orhan Kırcalı ve Ersan Aksu, Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...