Tgrt Haber

Adli Tıp incelemesi tamamlandı: Bulunan tüm kemikler Korhan Berzeg'e ait

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
14 May 2024 14:34 - Güncelleme : 14 May 2024 14:47
Adli Tıp incelemesi tamamlandı: Bulunan tüm kemikler Korhan Berzeg'e ait

Balıkesir'in Gönen ilçesinde 1 sene önce kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'in evinin yakınlarında bulunan kemiklerin kendisine ait olduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık 1 yıl önce yürüyüşe çıkan ve bir daha eve dönmeyen Korhan Berzeg tüm ilçede aranmış ama tek bir iz bile bulunamamıştı. Geçtiğimiz günlerde ünlü ekonomistin evinin yakınlarında bulunan kemikler ise incelemeye alındı. 

Yapılan çalışmalarda, bulunan kafatası ve kemik parçalarının tamamının Berzeg'e ait olduğu tespit edildi.

Berzeg'in kesin ölüm nedeninin belirlenmesine çalışıldığı öğrenildi.

Korhan Berzeg olayında 316 gün sonra yeni gelişme! Kesinleşti

KÖPEĞİ GERİ DÖNÜŞ AMA KENDİSİNDEN BİR İZ BULUNAMAMIŞTI

Armutlu Mahallesi'ndeki evinden 17 Haziran 2023'te sabah yürüyüşü yapmak için köpeği "Tina" ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg (83) için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda çalışma başlatılmıştı.

Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde, su kuyuları, dere yatakları ve mağaralarda günlerce Berzeg ve köpeğini aramış ancak herhangi bir ize rastlayamamıştı.

Geyikli ile Armutlu mahalleleri arasında 29 Ağustos'ta bir vatandaşın fark ettiği köpeğin "Tina" olduğu, Berzeg ailesi tarafından teşhis edilmişti. Köpeğin, sağlıklı ve bakımlı olduğu belirlenmişti. Küresel konumlama sistemi (GPS) cihazı takılan köpeğin araziye bırakılmasından da herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı.

Armutlu'ya yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta, 23 Nisan'da, mahalle sakinleri tarafından kemik ve kıyafet parçaları ile kimlik ve banka kartları bulunarak, ekipler tarafından incelemeye alınmıştı.

Korhan Berzeg'in eşi Angela ve kızı Nisa Berzeg Gönen'e gelerek DNA örnekleri vermiş, bu numuneler laboratuvar incelemesi için İstanbul'a gönderilmişti. İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan çalışmada, kemik parçalarından alınan DNA'nın Nisa Berzeg'den alınan DNA ile eşleştiği tespit edilmişti.

Aramalar 30 Nisan'da sonlandırılmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...