Tgrt Haber
Tgrt Haber

Alanya bayramın 3'üncü günü plaj sezonunu açtı

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Nisan 2024 14:18 - Güncelleme : 12 Nisan 2024 14:18

Alanya'ya Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek için gidenler havanın 23 dereceyi bulmasıyla plajlara akın etti.

Antalya’nın Alanya ilçesinde havaların ısınmasıyla bazı kişiler denize girmeye başladı. Alanya’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü gününde yerli ve yabancı Damlataş Plajı’na akın etti. Hava sıcaklığının 23 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 18,6 derece ölçüldüğü ilçede vatandaşlar havanın parçalı bulutlu olmasına rağmen plajda denize girmeyi ve güneşlenmeyi ihmal etmedi. Kimi vatandaş plajda yürümeyi seçerken, çocukların ise kumda çeşitli oyunlar oynadığı görüldü. Tur teknelerinin ise denizin açıklarında tur yaptıkları göze çarptı.

Alanya bayramın 3'üncü günü plaj sezonunu açtı - 1. Resim
GEÇEN SENE DAHA YOĞUNDU

Plaja denize girmek için geldiğini belirten Bülent Uluocak, Alanya’daki yoğunluğun normal olduğunu ifade etti. Uluocak, “Cennet Alanya’dayız. Bütün halkımızı Alanya’ya bekliyoruz. Bayram çok güzel geçti, kazasız belasız. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Yoğunluk normal, geçen sene daha yoğundu. İnşallah bütün ülkemizde ve sahil bölgelerimizde yoğunluk devam eder. Ramazan’ı da geçirdik hamdolsun. Orucumuzu tuttuk. Zekâtımızı verdik. Mezar ziyaretlerimizi yaptık. Ramazan Bayramımız vatana millete hayırlı olsun” dedi.

Alanya bayramın 3'üncü günü plaj sezonunu açtı - 2. Resim

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...