Tgrt Haber

Alışverişe gitti, eve geldiğinde adeta yıkıldı! "Hayatımızın en pahalı pazarı oldu"

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Temmuz 2024 09:43 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 09:44
Alışverişe gitti, eve geldiğinde adeta yıkıldı! "Hayatımızın en pahalı pazarı oldu"

Bursa'da pazara giden aile eve döndüklerinde hayatlarının şokunu yaşadı. Yüklü miktarda para, ziynet eşyası ve dövizlerini yerinde bulamayan aile güvenlik kamerası görüntülerini izleyince hemen polise başvurdu. Yakalanan hırsız, hamile olduğu için serbest bırakıldı.

Yıldırım ilçesine bağlı Demetevler Mahallesi'nde eşiyle birlikte pazara giden Soner Uğuz, eve gittiğinde şaşkına döndü. Yüklü miktarda para, ziynet eşyası ve dövizlerinin çalındığını fark eden Uğuz, hemen güvenlik kamerası görüntülerini izledi. İzlediği görüntülerde, çelik kasanın çalındığını gören Uğuz, zararının 500 bin TL olduğunu söyledi. 

Aile durumu hemen polise bildirdikten sonra şüpheli kısa sürede yakalandı.

HAMİLE OLDUĞU İÇİN SERBEST BIRAKILDI 

Polis, hırsızlık yapan şüphelinin kimlik tespitlerinin ardından kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli Z.İ. , adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkan Z.İ. hamile olduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı.

Alışverişe gitti, eve geldiğinde adeta yıkıldı! "Hayatımızın en pahalı pazarı oldu" - 1. Resim

"İNANILMAZ DERECEDE MAĞDURUM"

Kadınlar hamileyken suç işleyip, hamilelik yasasından çıkıyorlar diyen Soner Uğuz, "Olay 27 Aralık 2023 tarihi Pazartesi günü saat 15.30 civarı maalesef hırsızlık vakasıyla karşılaştık. Hayatımızın en pahalı pazarı oldu. Yarım milyona bir zararımız var. Dolar, altın ve Euro vardı. Polisler geldi ve biz suçluları en kısa sürede yakalattık ama olan yine bize oldu. Sonraki süreçte ise suçu işleyen kadının hamile olduğu için hamilelik yasasından serbest bırakıldı. İnsanların zoruna giden şey en çok da bu oluyor. Yakın zamanda ev almıştım, borçlarım vardı. Herkes benden haklı olarak, borçlarını istiyor. Kimseye borçlarını ödeyemez oldum. İşlerim durmuş vaziyette. Herkes bana telefon açıyor, ama benim söyleyebilecek hiçbir şeyim yok. İnanılmaz derecede mağdurum. Bursa'da gitmediğim yer kalmadı. Ulaşabildiğim tüm yerlere durumumu anlattım. Hiçbir yerden dönüş alamadım. Yarım milyona yakın zararım hiçbir şekilde karşılanmadı. Şahıslar maalesef dışarıda elini, kolunu sallayarak geziyorlar. Benim gibi birçok mağdur var. Psikolojimiz bozuldu. Suçlulardan davacı oldum. Bu şahısların 70'e yakın dosyası olmasına rağmen elini, kolunu sallayarak nasıl geziyor. Yanlarında 10-11 yaşlarında çocuk da vardı. Bu çocukları küçükken yetiştirip, piyasaya sürüyorlar. Kadınlar hamileyken suç işleyip, hamilelik yasasından çıkıyorlar." ifadelerini kullandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...