Tgrt Haber

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Mansur Yavaş ile görüştü! Seçimle ilgili sözleri dikkat çekti

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Nisan 2024 12:57 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 13:02
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Mansur Yavaş ile görüştü! Seçimle ilgili sözleri dikkat çekti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü. Steinmeier'in seçimle ilgili sözleri dikkat çekti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye-Almanya diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle Türkiye'ye gerçekleştirdiği 3 günlük ziyaretinin son gününde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la da görüştü. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde gerçekleştirilen ikili görüşme yaklaşık 35 dakika sürdü.

SEÇİM MESAJI DİKKAT ÇEKTİ

Cumhurbaşkanı Steinmeier'in görüşmede Yavaş’a “Sadece bu heyettekiler değil, tüm Almanya seçimdeki büyük başarınızı biliyor. Almanya’da seçimler ilgiyle izlendi" dediği öğrenildi.

Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Yavaş, "İsrail’in Gazze’deki katliamını kınadığımızı belirttik. Ayrıca bölgemizdeki Ukrayna-Rusya savaşının Türkiye’ye etkilerinden bahsettik. Bir diğer konumuz Avrupa Birliği (AB) ile olan ilişkilerdi, Almanya’nın bu konuda ağırlık koyması gerektiği. Bir diğer konu; Türkiye’den çok sayıda öğrenci ve iş dünyasının vize konusunda yaşadığı problemlerden bahsettik. Ancak terör ve mülteci konusuna maalesef giremedik. Kendilerine ayrıca seçimle ilgili bilgiler verdik” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş ile görüşen Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier protesto edildi -  Medyascope

Görüşmede Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ve Başkan Yavaş'a aralarında Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz'un da olduğu yaklaşık 10-12 kişilik heyetin eşlik ettiği öğrenildi. Görüşme Türk basınına kapalı şekilde gerçekleştirildi.

ALMAN CUMHURBAŞKANINA GAZZE PROTESTOSU

Öte yandan Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, görüşmeye geldiği sırada fakülte binası çevresinde toplanan grup tarafından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında Almanya'nın tutumu nedeniyle protesto edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...