Tgrt Haber

AVM'de tıp öğrencisi kıza saldırı!

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Haziran 2024 10:35 - Güncelleme : 24 Haziran 2024 10:47

Beyoğlu'ndaki bir AVM'de kahve almak için sıra bekleyen iki kız kardeş, kendilerinden sonra gelen kadının verdiği siparişin daha önce hazırlanmasına tepki göstererek çalışanı uyardı. Uyarıyı üzerine alınan kadın, kız kardeşlere küfür etti. Tıp öğrencisi olan kızın üzerine koşan kadın, ona saldırıp başörtüsünü açtı.

Beyoğlu'nda gerçekleşen çirkin saldırı geçtiğimiz günlerde Beyoğlu'nda bulunan bir AVM'de meydana geldi.

İddiaya göre, akşam saatlerinde kahve almak isteyen Nursena A. ve kardeşi Aysima A. sıra beklemeye başladı. Kız kardeşler yaklaşık 15 dakika boyunca siparişlerini hazırlanmasını beklediği esnada Çağla H. erkek arkadaşı Abdurrahman G. ile sipariş vermeye geldi.

Siparişi sonra veren Çağla H. önce siparişi alınca, kız kardeşler durumdan rahatsız olarak çalışanı uyardı.

KIZ KARDEŞLERE SALDIRDI

Bunu duyan Çağla H., Aysima A.'ya "Kes sesini, benim siparişim, sen ne karışıyorsun" diyerek bağırdı. Bunun üzerine Aysima A., Çağla H.'ye kendisiyle muhatap olmadığını tepkisini baristaya gösterdiğini söyledi.

Baristada sırayı karıştığını söyleyince Çağla H. siparişini alarak erkek arkadaşıyla dışarıya çıktı. Ancak bir süre sonra öfkeden deliye dönen Çağla H., koşarak yanlarına geldiği kız kardeşlere saldırdı.

Aysima A.'nın başörtüsünü tutan Çağla H. "kapalı o..." diyerek küfretti. Hakaretle de yetinmeyen Çağla H. Akbay'ın başörtüsünü de açıp saldırmaya devam etti.

Çağla H.'nin erkek arkadaşının ve çalışanların araya girmesiyle taraflar ayrıldı. Çağla H. uzaklaşırken, Aysima A. ise koltuğa oturup ağladı.

AVM'de tıp öğrencisi kıza saldırı! - 1. Resim

GÖZALTINA ALINDI

Olayın ardından kız kardeşlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğüne bağlı timler, AVM'den uzaklaşan Çağla H.‘yi gözaltına aldı.

Kadının, kız kardeşlerden şikayetçi olması üzerine Çağla H,, Aysima A. ve Nursena A. emniyete götürüldü.

Emniyette ifadeleri alınan ve birbirlerinden şikayetçi olduğu öğrenilen taraflar, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

"SEN NE KARIŞIYORSUN, KES SESİNİ" DİYEREK SALDIRDI

Saldırıya uğrayan Tıp Fakültesi öğrencisi Aysima A., “Ben Tıp Fakültesi öğrencisiyim. Saat 18.30 sıralarında ablam Nursena Akbay ile AVM'de kahve dükkanına giderek sıra beklemeye başladık. Sıra bize geldiğinde siparişlerimizi verdik ve kahvelerin çıkacağı bölüme yöneldik. Burada bir süre beklemeye devam ettik ancak beklediğimiz süre içerisinde bizden daha sonra sipariş veren ve aynı içecek siparişi verenlerin kahvelerini bizden önce aldıklarını gördü.

Ben bu sebeple baristaya bizden sonraki siparişleri neden veriyorsunuz yaptığınız kahveler bizim siparişimizdi dedim. Daha sonra barista da bana cevaben 'Evet kusura bakmayın ben sizi atladım sizinle ilgileneceğim' dediği esnada Çağla isimli şahıs bana bağırarak 'Sen ne karışıyorsun, benim siparişim, kes sesini' dedi.

Ben de kendisine cevaben 'Ben barista ile konuşuyorum, seninle muhatap olmadım bile' dedim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

"BAŞÖRTÜMÜ AÇIP, YUMRUĞUYLA VURMAYA BAŞLADI"

Aysima A. ifadesinin devamında, “Sonrasında yanımda bulunan ablam da Çağla'ya 'Biz barista ile konuştuk sana bir şey söylemedik' dedikten sonra Çağla isimli şahıs sinirlenerek ablamın üzerine yürüdü ve ablamı itti ve vurmaya başladı.

Çağla isimli şahıs ablamı itekleyip vurduktan sonra gitti. İşletmeden çıkacağı esnada sinirlenip geri geldi ve benim üzerime yürüdü.

Benim üzerime yürüdüğü esnada bana 'Sen kapalı o...' demeye başladı, şahıs üzerime yürümeye devam etti ve benim başörtümü açtı. Sonrasında yumruğuyla vücudumun çeşitli yerlerine vurmaya başladı. Sonrasında bizi tekrar çevredeki şahıslar ayırdı ve Çağla isimli şahıs nasıl dayağı yedin ama diye bağırarak işletmeden çıktı" dedi.

"KARDEŞİMİN BAŞÖRTÜSÜNÜ AÇTI"

Aysima A.'nın ablası Nursena A. ise ifadesinde, “Önce sipariş vermelerine rağmen daha sonra sipariş alanların olduğunu çalışana bildirdik. Çağla H. yanımda bulunan Aysima A.'ya 'Kes sesini, benim siparişim, sen ne karışıyorsun' dedi.

Ben de Çağla isimli şahsa ben garsona söylüyorum demem üzerine Çağla isimli şahıs benim sol omzumdan iterek 'ne karışıyorsun?' dedi. Daha sonra Çağla isimli şahıs siparişlerini alıp yanımızdan ayrıldı ve birden geri dönerek kardeşim Aysima A.'ya saldırdı ve başörtüsünü tutarak 'Kapalı o...' dedi.

Çağla isimli şahıs kardeşime saldırıp vurmaya çalıştı ve kardeşimin başörtüsünü açtı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...