Tgrt Haber

Bebeğini tuvalette doğurup çöpe attı! Cani annenin ifadesi kan dondurdu: Çöp diye babama verdim o attı

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
22 May 2024 09:59 - Güncelleme : 22 May 2024 10:15

Kastamonu'da tuvalette doğurduğu bebeğini çöp poşetine atan Cansu Ç. isimli cani annenin ifadesi ortaya çıktı. Canin annenin ifadesi tam anlamıyla kan dondurdu...

Geçtiğimiz yıl Kastamonu'da yaşanan bir olay Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Vatandaşlar tarafından çöp konteynerinin yanında çöp poşetine sarılı vaziyette bir bebek bulunmuştu.

Bebeği bulan vatandaşlar hemen durumu sağlık ekipleri bildirdi. Hastaneye kaldırılan bebek yaşam mücadelesi kazandı ve hayata döndürüldü.

Kahreden olayın ardından Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçmiş, yapılan çalışmalar neticesinde çöpte bulunan bebeğin annesinin Cansu Ç. olduğu tespit edildi.

CANİ ANNE TUTUKLANDI

Ailesinden habersiz tuvalette doğum yaptığı belirlenen Cansu Ç. tutuklandı. Tedavi altına alınan bebeğin ise Ankara'daki tedavisinin ardından sağlığına kavuştuğu öğrenildi.

Bebeğini tuvalette doğurup çöpe attı! Cani annenin ifadesi kan dondurdu: Çöp diye babama verdim o attı - 1. Resim

"BABAM ZİHİNSEL ENGELLİ, ÇOCUĞU ÇÖP POŞETİNE KOYDUM VE ONA VERDİM"

Hamile olduğunu ailesinden sakladığını belirten Cansu Ç., “Çocuğum ölü doğdu sandım. Doğduğunda 10 dakika başında bekledim. Hiç hareket etmedi. Hamile olduğumu ailem fark etmedi. Karnım çok az şişmişti. Tuvalette doğum yaptım. Benim adet dönemlerim ağrılı geçiyordu, bu sebeple doğum yaparken bağırmadım. Babam zihinsel engelli, çocuğu çöp poşetine koydum ve ona verdim. Poşetin ağzı açıktı, babam dışarı çıkınca poşetin ağzını kapatmış olabilir. Doğum yaparken üstüm kan oldu. Üzerimi çıkartıp çocuğu da üzerimdeki kıyafetlere sardım ve babama verdim. Baba, 'evde çöpler vardı' diyerek, bunları çöpe at dedim, o da gidip çöpe attı” ifadelerini kullandı.

Bebeğini tuvalette doğurup çöpe attı! Cani annenin ifadesi kan dondurdu: Çöp diye babama verdim o attı - 2. Resim

"İNTERNETTEN İZLEDİM, TEK BAŞIMA DOĞURDUM"

İnternetten doğum videoları izleyerek doğum yaptığını kaydeden sanık, "Canlı doğsaydı, aileme söyleyecektim. Annem doğan çocuğu görseydi, o sırada bir şey yapacaklarını sandım. O sırada Ercan ile nişanlıydım. Fakat çocuk Kenan’dandı. Kenan’ı arayıp düşük yaptığımı söyledim. Çocuğun doğduğunu söylemedim. Bana baskı yapıp hakaret ediyordu. Ben, Kenan ile tanıştığımda daha 14 yaşındaydım. Çocuğu aldırmak istedi. Ben izin vermedim. Ercan ile hemen evlenip çocuğumu sağlıklı bir şekilde büyütmek istedim. Dışarıdan yargılanmak istiyorum. Tahliyemi istiyorum. Her şey için çok pişmanım. Çocuğumu çok seviyorum. Onu görmek istiyorum” diye konuştu.

Bebeğini tuvalette doğurup çöpe attı! Cani annenin ifadesi kan dondurdu: Çöp diye babama verdim o attı - 3. Resim

ÇOĞUN BABASI DA MAHKEMEDEYDİ: BANA ÇOCUĞUN ÖLÜ DOĞDUĞUNU SÖYLEDİ

Duruşmada tanık olarak dinlenen çocuğun babası Kenan G. (40) ise, “Azdavay’da 2022 yılında tanıştık. Geçen yıl Nisan ayının başında Cansu'nun hamile olduğunu öğrendim. Cansu bana adet olamadığını söyledi. Ben de eczaneye gidip doğum testi aldım ve hamile olduğunu öğrendik. Geçen yıl Temmuz ayında bir kavga sonucu ben cezaevine girdim. 2 ay cezaevinde kaldım. Sonra çocuğun düştüğünü söyledi. Ondan sonra bir daha da görüşmemiz olmadı. Bana,' sen olmasan da ben bu çocuğu büyütürüm' dedi. Cansu'nun bilinçli bir şekilde çocuğu çöpe bıraktığını düşünmüyorum. Ailesinden korkmuş olabilir, bana çocuğun ölü doğduğunu ve panikle çöpe attığını söyledi” şeklinde konuştu.

Bebeğini tuvalette doğurup çöpe attı! Cani annenin ifadesi kan dondurdu: Çöp diye babama verdim o attı - 4. Resim

"BOL GİYİNİYORDU, HAMİLELİĞİ BELLİ OLMUYORDU'

Cansu Ç.’nin eski nişanlısı olan ve duruşmada tanık olarak dinlenen Ercan K. de, “Geçen yıl Nisan ayında nişanlandık. O tarihte Cansu Ç. hamileymiş. Benim, doğum aşamasından haberim olmadı. Genellikle bol kıyafetler giyiyordu, hamileliği belli olmuyordu. Ben Allah’ın emriyle gidip istettim. Başka biriyle ilişkisi olduğunu bilseydim istetmezdim. Düğünümüzü erkene çekmek için aileleri ikna etmeye çalışıyordum. Benim Cansu’nun hamileliğinden ya da çocuktan hiç haberim olmadı” dedi.

ANNESİ TANIKLIKTAN ÇEKİLDİ

Öte yandan duruşmada Cansu Ç.’nin annesi Halime Ç. ise tanıklıktan çekildi. Mahkeme heyeti, Cansu Ç.’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...