Tgrt Haber

Bolu Belediye Başkanı Özcan: Afrikalı öğrencilerin otobüs biletine astronomik zam yapacağız!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
15 Nisan 2024 23:27 - Güncelleme : 15 Nisan 2024 23:42

Bolu Belediye Başkanı Özcan, “Afrika’dan gelen öğrencilerin otobüs biletlerine astronomik bir zam yapacağız” dedi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Abant İzzet Baysal Üniversite’nde okuyan Afrikalı yabancı öğrencilerin otobüs biletlerine astronomik bir zam yapılacağını söyledi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) Afrika’dan gelen öğrencilerin sayısında artış olduğunu ifade etti.

“AFRİKALI SAYISI ARTTI”

BAİBÜ Uluslararası Öğrenci Koordinatörü olarak atanan Prof. Dr. İbrahim Kürtül’ün Karabük Üniversitesi’ndeki Afrika’dan gelen yabancı öğrenci sayısının artmasına sebep olduğunu iddia eden Özcan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile öğrencilerin getirilmesini organize ettiğini ileri sürdüğü İbrahim Kürtül’ün görevden alınmasını istedi. Bolu’da da Afrikalı öğrencilerin sayısının arttığını ifade eden Başkan Özcan, Afrikalı yabancı öğrencilerin otobüs biletlerine astronomik bir zam yapılacağını açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Özcan: Afrikalı öğrencilerin otobüs biletine astronomik zam yapacağız! - 1. Resim

“ASTRONOMİK BİR ZAM YAPACAĞIZ”

Bolu’daki yabancı öğrenci sayısının 3 yılda 15 katına çıktığını ifade eden Başkan Özcan, “Şu anda Bolu’da bizim tespitlerimize göre 102 ülkeden öğrenci var. Bu öğrencilerin kendi ülkelerinde hangi okul mezunu dahi olduğunu bilmiyoruz. Ajanslar türedi. Bu ajansa Somali’den başvuruyor. Ajans buna diyor ki ‘Şu üniversiteye senin kaydını yaptırırsak 18 bin liraya mâl olur’ diyor. Kendi komisyonu hariç. Üniversite bunlardan 3-5 kuruş para alıyor ama üniversiteye maliyeti çok daha fazla. Belediye olarak bizim yetkilerimiz sınırlı. Bu şekilde gelmiş olan öğrencilerin otobüs biletlerine astronomik bir zam yapacağız. Onun dışında neler yapabileceğimizi kendi aramızda tartışıyoruz. Bunlar öğrenci mi değil mi belli değil? Orada suça karışıp karışmadıkları belli değil, kim oldukları belli değil” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Ertuğrul Koç 16 Nisan 2024 18:42

Helal başkanım bütün görüşleri ne saygımız sonsuz

İbrahim16 Nisan 2024 07:23

Sayın Tanju Özcan'a desteğimiz tam.

Ada16 Nisan 2024 00:16

Helal olsun başkana önüne geçilmesi lazım

Sonraki Haber Yükleniyor...