Tgrt Haber

Çok az kişi biliyor: NATO üssü turizme kazandırılacak

Editör: Merve Yaz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
09 Temmuz 2024 11:07 - Güncelleme : 09 Temmuz 2024 11:12
Çok az kişi biliyor: NATO üssü turizme kazandırılacak

Trabzon'un Maçka ilçesinde kimsenin bilmediği bir turizm üssü yapılacak. 2010 yılında Türk askerlerinin de tesisi terk etmesi ile atıl duruma düşen NATO üssünün turizme kazandırılması için çalışmalar başlıyor.

Turizm destinasyonlarıyla zengin olan Türkiye'ye turist çekecek bir proje daha hayata geçirilecek. 

Boztepe mevkiinde bulunan Amerikan askerlerinin kullandığı NATO üssü ile birlikte Maçka ilçesi Ortaköy mahallesinde 1980'li yıllarda Rus tehdidine karşı yapıldığı belirtilen NATO üssü turizm merkezi haline getirilecek.

Çok az kişi biliyor: NATO üssü turizme kazandırılacak - 1. Resim

PROJE HAZIRLANDI ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR 

Bir süre mühimmat deposu olarak kullanıldıktan sonra 2010 yılında tamamen boşaltılan NATO üssünün turizmde yeni bir destinasyon olması için Maçka Belediyesi tarafından proje hazırlandı.

Askeri yatakhanelerin, futbol sahasının, eğitim alanlarının ve 8 tane ses izolasyonu yapılmış hangarların bulunduğu eski NATO üssü için hazırlanan özel proje için ile ilgili çalışmalar başladı.

Çok az kişi biliyor: NATO üssü turizme kazandırılacak - 2. Resim

AK PARTİLİ YETKİLİLER BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, hangarları dışarıdan görülmeyecek şekilde inşa edilen NATO üssünde incelemelerde bulundu.

Hangarların bulunduğu alanda da inceleme yapan Trabzon Milletvekilleri, Başkan Koçhan’dan üs ile ilgili bilgiler aldı.

Projenin hazır olduğunu belirten Başkan Koçhan, “NATO üssünü en kısa sürede turizme kazandırmak için kolları sıvadık” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...