Tgrt Haber

Doktor Ender Saraç, cinsel istismar iddiası hakkında ilk kez konuştu: Annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
09 Aralık 2023 17:54 - Güncelleme : 09 Aralık 2023 18:00
Doktor Ender Saraç, cinsel istismar iddiası hakkında ilk kez konuştu: Annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor
,,Cinsel istismar

Dr. Ender Saraç’ın çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. İddialar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakanlığı harekete geçti ve psikososyal destek sürecinin başlatıldığını duyurdu. Saraç ise iddialara ilişkin ilk kez konuştu. Ünlü doktor, “O görüntüler kesinlikle montaj, annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor.” dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç hakkında sosyal medyada dolaşıma sokulan çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası, geniş yankı uyandırdı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, Saraç’ın çocuğunun rehber öğretmenine anlattıklarının yazılı hali olduğu iddia edilen bir rapor yer aldı.

İnfial yaratan rapora ilişkin konuşan Ender Saraç, iddiaları kesin bir dille reddetti, yaşananların eşiyle boşanma sürecinden kaynaklandığını savundu. Habertürk’e konuşan ünlü doktor, “O görüntüler kesinlikle montaj, annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor.” dedi. Saraç, oğlunun Çocuk İzlem Merkezi’ne verdiği ifadede iddialarını geri çektiğini söyledi.

Saraç’ın avukatı da iddialara ilişkin bir açıklama yaptı. Saraç’ın avukatı, “Henüz ergenlik çağına adım atmaya hazırlanan bir evladın, bir anne tarafından haksız menfaat elde etmek amacıyla boşanma davasına malzeme edilmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz.” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK: PSİKOSOSYAL SÜREÇ BAŞLADI

İddialar üzerine Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da devreye girdi. Bakanlık, anne ve çocukla görüşme gerçekleştirildiğini bildirdi, psikososyal sürecin başlatıldığını duyurdu. Bakanlık açıklamasında çocuğun ilgili haberlerden olumsuz etkilenme olasılığının göz önünde bulundurularak yayın yasağı talep edildiği kaydedildi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...