Tgrt Haber

Enkaz altında çektiği video ile gündem olmuştu: Mezardan dar yerde 4 gün kaldım 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Şubat 2024 10:03 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 10:08
Deprem,Hatay,,

Kahramanmaraş merkezli depremler büyük yıkıma uğrayan Hatay'da enkaz altında kalan Ahmet Erol Yılmaz, anlattıklarıyla depremin yıl dönümünde yaşanan facianın büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. 

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin üzerinden 1 yıl geçti. Deprem felaketinin birinci yılının üzerinden henüz 6 gün geçerken depremzedeler yaşadığı felaketi anlattı. 

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Hataylı depremzede Ahmet Erol Yılmaz, enkaz altında 4 gün boyunca kaldığını ve mezardan daha dar bir alanda yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. 

KORKUSU YÜZÜNDEN OKUNUYORDU 

Arama kurtarma çalışmalarında ekipler arasında geçen konuşmasıyla Türkiye gündemine gelen Yılmaz, enkaz altındayken cep telefonuyla göçüğün altında kendi videosunu kaydetmişti.

Cep telefonuna kaydettiği videoda; Yılmaz’ın enkaz altındayken yaşadığı korku ve acı yüzünden okunuyordu. Enkazın altından kurtarılan ve sol bacağının kesilme riskiyle yaşayan 43 yaşındaki Yılmaz, depremin üzerinden bir yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen yürümekte zorluk yaşıyor. 

Enkaz altında çektiği video ile gündem olmuştu: Mezardan dar yerde 4 gün kaldım  - 1. Resim

"7 METRE ÖTEYE FIRLADIM"

Sabah karşı meydana gelen depremde su içmek için ayağa kalktığını söyleyen Yılmaz, Sallantı başladı, yerime oturdum. Her şey buraya kadar dedim. Deprem beni 7 metre öteye fırlattı. Her yer yıkıldı. Mezardan da dar bir yerde 4 gün kaldım. Kaç gün oldu, nasıl oldu, gece gündüz birbirine girdi zamanı bilmiyorum. Arama kurtarma ekipleri sesimi duydu ve beni kurtardılar” dedi. 

Enkaz altında çektiği video ile gündem olmuştu: Mezardan dar yerde 4 gün kaldım  - 2. Resim

"HATTIM ÇEKMEYİNCE VİDEO ÇEKTİM"

Enkaz altındaki tedirgin görüntüsüyle hafızalara kazınan Yılmaz, "Ben ölürsem insanların görmesi için kendimi çektim. Cep telefonum üzerindeydim. Depremden 5 ila 10 dakika içerisinde toz duman bittiği zaman, cep telefonunu çıkarttım. Hattın çekmediğini gördüm. Kendimi videoya çektim" diyerek yaşadığı korku dolu anları anlattı. 

Enkaz altında çektiği video ile gündem olmuştu: Mezardan dar yerde 4 gün kaldım  - 3. Resim

"Ayağımda sorun var. 6 defa ayağımın kesilmesi riski yaşadım" diyen depremzede, "Ben depremdeki sallantılardan değil, depremden sonra yaşadıklarım sıkıntılardan sonra sorun yaşadım. Ben şuana kadar 2 ameliyat geçirdim. Şu an tekrar ameliyat geçireceğim. Yürüyemiyorum. Değnek yardımıyla belli bir mesafede kullanarak yürüyorum. Çalışmak, bir şeyler yapmak imkansız oldu" diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...