Tgrt Haber

Gökçeada'da katliam! 14 köpek zehirlenerek öldürüldü

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
26 Şubat 2024 22:16 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 22:19
Gökçeada'da katliam! 14 köpek zehirlenerek öldürüldü
HayvanHaklari,KopekKatli,Gokceada

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde biri sahipli olmak üzere 14 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü tespit edildi.

Hayvan cinayetleri her geçen gün şiddetini arttırarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tekmelenerek öldürülen Eros'un ardından bu kez de Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 14 köpek zehirlenerek katledildi. 

Gökçeada Belediye Başkan Vekili Ercan İpek, gazetecilere yaptığı açıklamada, konunun tüm yönleriyle araştırıldığını söyledi.

İlçedeki güvenlik kameralarının belediye ekipleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce incelendiğini belirten İpek, "Bu olayı kimin yaptığını bulmaya çalışıyoruz. Gerekli numuneler alınıp laboratuvara gönderildi. Ölen köpekler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veterinerleri eşliğinde ilaçlanarak gömüldü. Olay savcılığa intikal etti." dedi.

Gökçeada'da veterinerlik yapan Ali Kutluca ise kendisine tedavi için getirilen bir köpekle ilgili olarak rapor hazırladığını anlattı.

"14 KÖPEK ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ"

Raporda köpeğin zehirlendiğinin tespit edildiğini dile getiren Kutluca, şöyle konuştu:

"24 Şubat akşam 22.05'te kliniğe getirilen köpekte şuur kaybının, ağzında köpüklenme ve çırpınma kasılmaları gibi belirtiler görüldü. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan köpeğin ölüm nedeni zehirlenme olduğu kayda geçti. İlçemizde şu ana kadar 14 köpek zehirlenerek öldürülmüş durumda. Bunlardan 2 tanesi klinikte öldü. Yaptığımız incelemede köpeklerin kana direkt karışan çok kuvvetli zehire maruz kaldığını belirledik. Sahipli olan köpeğin ölümü sonrası midesinden ekmek çıktı. Fakat sahibi köpeğine ekmek vermediğini söyledi. Konu detaylı olarak araştırılıyor."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Mustafa 27 Şubat 2024 00:23

Hatay Hassa da sokak köpekleri yüzunden çocuklar okula gidemiyor hayvanseverler lütfen alıp evlerinde baksınlar

Sonraki Haber Yükleniyor...