Tgrt Haber

Hastalara sahte fatura kesiyorlardı! 11 kişi yakalandı

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
02 Mart 2024 13:14 - Güncelleme : 02 Mart 2024 13:19
Hastalara sahte fatura kesiyorlardı! 11 kişi yakalandı
operasyon,hasta

Hastalara sahte faturalar keserek kamu kurumlarını toplamda 41 milyon lira zarara uğratan 11 şüpheli yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, “nitelikli dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarıyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Bazı kamu hastanelerine kardiyovasküler cerrahi branşına muayene olmak için başvuru yapan genel sağlık sigortalı hastaların, Küçükçekmece' faaliyet gösteren özel bir hastaneye yönlendirildiği tespit edildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu müfettişlerince hazırlanan raporda, özel hastaneye yönlendirilen 799 hak sahibi hastanın birbiriyle aile, akrabalık, iş, ikamet ve sosyal ortam gibi ilişkilerinin bulunmadığı belirlendi.

KAMU KURUMLARINI 41 MİLYON TL ZARARA UĞRATAN ÇETEYE OPERASYON

Özel hastaneye yönlendirilen hastalara sahte raporlar ve tedavi yapılmış gibi fatura keserek kamu kurumlarını toplamda 41 milyon 859 bin 890 lira zarara uğratan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

İstanbul, Diyarbakır ve Van illerinde belirlenen adreslere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 11 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İkamet adresleri ve işyerlerinde yapılan aramalarda 10 adet cep telefonu ele geçirildi. Konu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıslar, “nitelikli dolandırıcılık” ve “resmi belgede sahtecilik” suçundan sevk edildikleri adli makamlarca hazineye 24 milyon lira ödeme yapmaları üzerine serbest bırakıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...