Tgrt Haber

Havada yağmur damlası yokken bir anda sel bastı! Vatandaşlar panikledi

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
02 May 2024 01:05 - Güncelleme : 02 May 2024 01:06

Şanlıurfa'da havada yağış yokken bir anda gelen sel suları Suruç halkını panikletti. Sel suyu önündeki her şeyi sürükledi. Meteoroloji'den uyarı geldi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ikamet eden vatandaşlar bir anda gel sel sularıyla şok geçirdi. Yağışsız havada selin gücüyle yaşanan görüntü kayıtlara geçti.

Gece saatlerinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Ekili Mahallesi Pınarbaşı Mezrasında yaşanan olayda gece evlerinde oturan vatandaşlar, yağışsız bir havada aniden gelen sel sularıyla büyük bir korku ve panik yaşadı. Bulduğu her şeyi önüne katan sel suyu, köprünün girişini de tıkadı. Köprü girişinde biriken çalı ve ağaç dalları nedeniyle köprüde yıkılma tehlikesi de yaşandı. Çalı ve dalların bir kısmı suyun şiddetine kapılıp giderken kalanlar ise çağrılan iş makinesi tarafından temizlendi. İlk belirlemelere göre şu ana kadar park halindeki bir otomobilin suya kapıldığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirlendi.

Havada yağmur damlası yokken bir anda sel bastı! Vatandaşlar panikledi - 1. Resim

METEOROLOJİ UYARDI

Öte yandan meteoroloji de Şanlıurfa için şiddetli yağış, sel ve su baskını uyarısında bulundu. Şanlıurfa Valiliği devletin bütün kurumlarını yaşanabilecek sel ve su baskınlarına karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyardı. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri de tüm ekiplerini teyakkuza geçirdi.

Mahallede yaşayan Aziz Birden, yukarı bölgelerde yaşanan yağış nedeniyle sel yaşandığını ve şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadıklarını belirtti.

Havada yağmur damlası yokken bir anda sel bastı! Vatandaşlar panikledi - 2. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...