Tgrt Haber

İstanbul Başakşehir'de inşaat çalışması sırasında mağara bulundu! Çalışmalar durduruldu

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
16 May 2024 09:19 - Güncelleme : 16 May 2024 11:51

Başakşehir’de bir inşaat çalışmasında yer altında odacık ve birbirine bağlanan kanallar olduğunu fark edildi. Yapılan ihbar sonucu inşaat çalışması durduruldu, bölge güvenlik çemberine alındı.

Başakşehir Altınşehir Mahallesi’nde yapılan bir inşaat kazısı esnasında işçiler yer altında odacıklar ve kanallar olduğunu fark etti. İşçiler hemen ekiplere haber verdi. Olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

İNŞAAT ÇALIŞMASI DURDURULDU

Polis, olay yeri ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken inşaat çalışması durduruldu.

Yer altında bulunan odacıkların ve kanalların sokak altından diğer evlerin altına doğru ilerlediği de mahalle sakinleri tarafından iddia edildi.

İnşaat çalışması sırasında mağara bulundu! - 1. Resim

"BÖYLE BİR ŞEYE ŞAHİT OLMADIK AMA BÜYÜKLERİMİZ DUYMUŞLAR"

Mahalle sakinlerinden olan Furkan Yıldız, “ Kazı çalışması esnasında bu tarz şeylerle karşılaşıldı. Burada tarihi bir kanal olduğu söyleniyor. Herhangi bir problem olmaması açısından inşaatı durdurdular.

Biz daha önce böyle bir şeye şahit olmadık ama büyüklerimiz duymuşlar. Bizde de merak uyandırıyor belki benim dükkanımın altında da vardır. Herhangi birinin girişine izin verilmiyor burada 24 saat nöbet tutuluyor şuanda" ifadelerini kullandı.

İnşaat çalışması sırasında mağara bulundu! - 2. Resim

"TOPKAPI'YA KADAR GİTTİĞİ SÖYLENİYOR"

Başka bir mahalle sakini olan Şahin Aydın ise yaşananlarla alakalı, “Ben 72 yaşındayım 68 yılından beri aynı mahalleden oturuyorum. Biz zamanında duyuyorduk kanal olduğunu biliyorduk. Mahallenin altından geçen. Topkapı’ya kadar gittiği söyleniyor.

İnşaat çalışması sırasında mağara bulundu! - 3. Resim

Bize hatta içerisinden gidenlerde olmuş. Şimdi korumaya aldılar. Ekipler inceleyecek ve öğreneceğiz neler olduğunu. Göz göz odalar varmış sanırım içerisinde. Şu an koruma altında ne olduğuna bakacağız ilerleyen zamanda” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...