Tgrt Haber

İstanbullular dikkat! AKOM saat vererek uyardı: Çok kuvvetli geliyor

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: Anadolu Ajansı
10 Temmuz 2024 11:41 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 11:58
İstanbullular dikkat! AKOM saat vererek uyardı: Çok kuvvetli geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), öğle saatlerinden sonra kentin doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiğini bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)'dan yapılan açıklamada, öğle saatlerinden sonra İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiği belirtildi.

İstanbullular dikkat! AKOM saat vererek uyardı: Çok kuvvetli geliyor - 1. Resim

SICAKLIKLAR DEVAM EDECEK

Açıklamada, kuzeyli yönlerden (poyraz) aralıklarla kuvvetli (10-45 kilometre/saat) esen rüzgar kente serinlik verse de sıcaklıkların hafta boyunca 31 ila 34 derece aralığında seyredeceği ifade edildi.

İstanbullular dikkat! AKOM saat vererek uyardı: Çok kuvvetli geliyor - 2. Resim

Yarın da günün ilk saatlerinden itibaren yerel olarak kısa süreli, kuvvetli gök gürültülü sağanak geçişlerinin yaşanacağının öngörüldüğü aktarılan açıklamada, İstanbul'da hava sıcaklıklarının 24 Temmuz'a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesinin tahmin edildiği kaydedildi.

16 İLE SARI KODLU UYARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 16 ili sarı kodla uyardı. İşte o iller;

İstanbullular dikkat! AKOM saat vererek uyardı: Çok kuvvetli geliyor - 3. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...