Tgrt Haber

Kağıthane'de çocuk işçiye dayak atan sanığa 9 ay hapis cezası

Editör: Fetih Kökten / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Ocak 2023 13:54 - Güncelleme : 24 Ocak 2023 14:02
kağıthane,tokat,işçi

İstanbul Kağıthane’de çırakları E.Y.’yi darp ederek o anları paylaşan 2 sanık hakkında açılan davada karar çıktı. Beyin ameliyatı olan 15 yaşındaki işçiyi döven sanık, 9 ay hapis cezası aldı.

Kağıthane’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda 15 yaşındaki E.Y. çırak olarak çalıştığı iş yerinde kaplama ustası Yücel Bayır tarafından tokatlandı. O anları da iş yeri sahibi sanık Samet Karadağ kaydetti. Görüntülerin sosyal medyada gündem olan 2 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanık Yücel Bayır’ın mağdur E.Y.’ye defalarca tokat atarak darp ettiği, olay zamanında mağdurun 15 yaşında olduğu, henüz fiziksel gelişimini tamamlamadığı, beden ve ruh bakımından kendisini koruyamayacak şekilde canavarca hisle suçu işlediği kaydedildi.

9 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Alınan savunma ve beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Yücel Bayır’ı ‘beden ve ruh bakımından kendisini koruyamayacak şekilde canavarca hisle kasten basit yaralama’ suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırdı ve hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme ayrıca, sanık Bayır’ın ‘beden ve ruh bakımından kendisini koruyamayacak kişiye karşı silahla kasten yaralama’ suçundan, sanık Bayram Samet Karadağ’ın ise ‘beden ve ruh bakımından kendisini koruyamayacak şekilde canavarca hisle basit yaralama’ suçundan kesin ve inandırıcı delil bulunmaması gerekçesiyle ayrı ayrı beraatına karar verdi.

 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...