Tgrt Haber

Karasu'da denize yasak, güneşe serbest: Görüntüler spiker gibi anlatan vatandaştan!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
22 Haziran 2024 18:38 - Güncelleme : 22 Haziran 2024 18:44

Sakarya'nın Karasu ilçesinde olumsuz hava koşulları ve dalga-rip akıntısı tehlikesi nedeniyle denize girmek 3 gün yasaklandı. Yasak, Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerini kapsıyor. Bir vatandaşın ise sahilin boş kaldığı anları spiker gibi anlatması dikkat çekti.

Sakarya'nın denize kıyısı bulunan Karasu ilçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle denize girmek yasaklanınca sahil boş kaldı. Yasağın ikinci gününde sahile giden bir vatandaş ise gördüğü manzarayı adeta bir spiker gibi anlattı.

SPİKER GİBİ ANLATTI

Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde olumsuz hava şartları, dalga ile rip akıntısı sebebiyle denize girmek kaymakamlıkların aldığı karar neticesinde 3 gün yasaklanmıştı. Bu çerçevede denize girişler yasaklanınca Karasu sahilleri de boş kaldı. Her bayram çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan sahile gelen bazı vatandaşlar ise güneşlenerek tatilin keyfini çıkardı. Yasakların ikinci gününde sahile giden bir vatandaş ise gördüğü manzarayı adeta bir spiker gibi anlattı.

"NEREDEYSE BOŞ"

Sahilin boş halini çekerek gördüklerini anlatan vatandaş, “Karasu Kaymakamlığının aldığı denize girmeme yasağı devam ediyor. Dalgalar yer yer 5 ile 6 metreleri buluyor. Tatilcilerin bu yasağa uyduklarını görüyoruz. Burada bulunan tatilciler güneşlenmek gayesiyle sahile geldi. İki gün önce adım atacak yer olmayan sahil şu an yer yer değişen sayısıyla güneşlenmeye gelen vatandaşlarla dolu. Burası Türkiye'nin en uzun plajlarından birisi ve mahşeri kalabalık olan plaj şu an neredeyse boş diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...