Tgrt Haber

'Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı' açıklandı: İstanbul Valiliği duyurdu!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: tgrthaber.com
13 Haziran 2024 20:10 - Güncelleme : 13 Haziran 2024 23:14
'Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı' açıklandı: İstanbul Valiliği duyurdu!

İstanbul Valiliği, İçişleri Bakanlığının "Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı" gereğince İstanbul'da alınacak önlemleri açıklandı. 3 maddelik açıklamada kurallara uyulması gerektiğinin altı çizildi.

İçişleri Bakanlığının "Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı" gereğince, trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla alınan kararlara ilişkin İstanbul Valiliği basın açıklaması yaptı.

KAMYON VE ÇEKİCİ GİBİ AĞIR TONAJLI ARAÇLARA MÜSADE YOK

Valilikten yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanlığımızın “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı” gereğince; 2024 Kurban Bayramı tatili ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin aynı döneme rastlaması nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla;

- Kamyon, çekici, tır vb. ağır tonajlı araçların, 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06:00’dan itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05:00’a kadar D-100 Karayolu, O-7 (Kuzey Marmara), O- 3 (TEM) ve tüm bağlantı yolları ile ilimizin doğu çıkış yönünde seyretmesine müsaade edilmemesine,

'Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı' açıklandı: İstanbul Valiliği duyurdu! - 1. Resim

- Tedarik süreçlerinin aksamaması için, yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici, tanker cinsi taşıtların özellikle ana arterler haricindeki güzergâhlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilmesine karar verilmiştir.

- ⁠Ağır tonajlı araçların doğu - batı yönünde şehre girmesi yönünde herhangi bir kısıtlama kararı alınmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...