Tgrt Haber

Kurban pazarında bu koçları gören dönüp bir daha bakıyor! “Belki de bin kez fotoğrafı çekildi”

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Haziran 2024 09:46 - Güncelleme : 12 Haziran 2024 09:58
Kurban pazarında bu koçları gören dönüp bir daha bakıyor! “Belki de bin kez fotoğrafı çekildi”

Eskişehir’de kurban pazarına getirilen 3,4 ve 5 boynuzlu koçları gören vatandaşlar şaşkına döndü.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık pazarında da hareketlenme başladı. Genellikle Doğu illerinden gelen kurbanlıklar müşterilerini bekliyor. Bu yıl Kars’tan getirilen 3, 4 ve 5 boynuzlu koçlar ise pazarın ilgi odağı oldu. Koçları gören müşteriler ilk önce şaşırırken, daha sonrasında ise fotoğraf çekmeyi ihtimal etmiyor. Özellikle 4 boynuzlu koçun sahibi Yakup Kurukafa, diğer koçlara oranla 40 bin lira istiyor.

"ÇOK İLGİ GÖRDÜ"

Boynuzundan dolayı özellikle isteyen müşterilerinin olduğunu ifade eden Yakup Kurukafa, “Bu kendi cinsinden böyle. Belki de bunun bin kez fotoğrafı çekildi. Çok ilgi gördü. Bunu evimizde tarihi eser yapıp evimizde sergileyebiliriz diyorlar. Buna 40 bin lira istiyoruz” dedi.

Kurban pazarında bu koçları gören dönüp bir daha bakıyor! “Belki de bin kez fotoğrafı çekildi” - 1. Resim

 

"GÖRENLER RESİM ÇEKİYOR"

Boynuzu 3 ve 5 olan koçların bir diğer sahibi Mehmet Kurukafa ise şunları söyledi;
“Koçumuzun 6 boynuzu vardı, kırıldığı için şimdi birleşti gözüküyor. Kendi koçumuzun üretimi. Doğal hali böyle. Görenlerin hepsi resim çekiyor. Koçlarda 6,5,4 gibi boynuz sayısı değişiyor. Bunların fiyatı 20 bin lira.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...