Tgrt Haber

Meclis'te Can Atalay gerginliği: Kürsüye kitapçık fırlatıldı

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
30 Ocak 2024 17:15 - Güncelleme : 30 Ocak 2024 17:53
,TİP,TBMM,CHP,

TBMM'de TİP'li Can Atalay kararı okunmasına karşı çıkan CHP ve DEM gruplarından milletvekilleri, sıralara vurdular, bazıları Başkanlık Divanı'na yürüdüler. Karar okunduğu sırada muhalefet vekillerinde Meclis'teki gergin anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay'ın TİP'li Can Atalay ile ilgili aldığı kararlardan sonra gözler TBMM'ye çevrilmişti. Can Atalay kararın okunmadan önce Meclis'te gerginlik had safhadaydı. 

BOZDAĞ'A ANAYASA KİTAPÇIĞI FIRLATILDI

Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararını okuyan Bekir Bozdağ'a muhalefet vekillerinden anayasa kitapçığı fırlatıldı.

O anlar saniye saniye kameralara yansırken Meclis TV yayına ara vermek zorunda kaldı. 

BAŞKANLIK DİVANI'NA YÜRÜDÜLER

TBMM Genel Kurulu'nda TİP Hatay milletvekili Can Atalay kararı okunmasına karşı çıkan CHP ve DEM gruplarından milletvekilleri, sıralara vurdular, bazıları Başkanlık Divanı'na yürüdüler. 

Ayrıca TİP milletvekili Erkan Baş elinde Anayasayı tutarak gösterdi. Daha sonra CHP'nin kapalı oturum önergesi okundu. 

Meclis'te Can Atalay gerginliği: Kürsüye kitapçık fırlatıldı

"AYM'YE GİDECEĞİZ"

Öte yandan Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülme ihtimaline karşın Sözcü TV'ye açıklamalarda bulunan Atalay'ın avukatı Deniz Özen, "Can Atalay karar okunduktan sonra Anayasa Mahkemesi'ne başvuru yolu açık. Anayasa Mahkemesi'ne gideceğiz, AYM yüksek ihtimalle ihlal kararı verecektir. Bugüne kadar uygulanmayan kararın bu sefer tanınacağına yönelik inancımız var. Halihazırda iki tane ihlal kararı var" diyerek AYM'ye hak ihlali için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...