Tgrt Haber

Mide balonu operasyonu canından etmişti! Üniversiteli gencin son görüntüleri ortaya çıktı

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
11 Temmuz 2024 15:15 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 15:41

Mide balonu taktırmak isteyen üniversite öğrencisi Ali Can Gül operasyon sırasında hayatını kaybetmişti. Aile, oğullarının ölümünde ihmal olduğunu iddia etti. Acı olay sonrası üniversiteli gencin hastaneye gelişi ve sonrasında yaşananların yer aldığı kamera kayıtları ortaya çıktı.

Acı olay Mersin'de bir özel hastanede meydana geldi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaşayan Ali Can Gül (22), Girne Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıfta okuyordu. Aynı zamanda Limasol Türk Ocağında amatör futbolcu olan Gül, yaşadığı sakatlık sonrası kilo almaya başladı. Genç, sakatlığı atlattıktan sonra kilo vermede sıkıntı yaşayınca Mersin'de midesine balon taktırmak üzere özel bir hastaneye başvurdu.

Mide balonu operasyonunda hayatını kaybetti! Üniversiteli gencin son görüntüleri ortaya çıktı - 1. Resim

OPERASYON SIRASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Halası ile 4 Haziran'da Mezitli ilçesindeki hastaneye giden Gül'e görüştükleri doktor tarafından ertesi gün için randevu verildi. 5 Haziran'da halası ile hastaneye gelen Gül, ameliyat bedeli için talep edilen 30 bin TL ücreti yatırdıktan sonra operasyona geçildi.

Operasyona başladıktan bir süre sonra halasına gencin hayatını kaybettiği bildirildi. Halasının durumu haber verdiği 50 yaşındaki baba Hasan Gül, ilk uçakla Mersin'e gelerek hukuki süreç başlatırken, gencin cenazesi otopsi işlemlerinin ardından götürüldüğü Girne'nin Bahçeli köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

BABA İSYAN ETTİ: OĞLUMU KATLETTİLER

Mersin'deki hastane ve doktor hakkında ihmal suçlamasıyla hukuki süreç başlatan baba Hasan Gül, oğlunun 5 Haziran'da hastaneye geldiğini belirterek, olay gününün görüntülerine ulaştıklarını söyledi.

Görüntülere göre oğlunun saat 09.30'da hastaneye girdiğini ifade eden Gül, "Bütün görüntüler elimizde şu anda. Oğlum çok büyük bir ihmal sonucu bildiğiniz cinayete kurban gitti. Benim oğlumu katlettiler. Yani gerçekten vicdanım sızlıyor.

Çok kötü günler yaşıyorum. Adalet bekliyorum, yani gerçekten adalet bekliyorum. Ama adaletin yerini bulacağını da biliyorum. Bunu oğluma yapanların adalet önünde hesap vereceği güne çok az kaldı" dedi.

Mide balonu operasyonunda hayatını kaybetti! Üniversiteli gencin son görüntüleri ortaya çıktı - 2. Resim

"OĞLUMUN ÖLÜM NEDENİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR"

Görüntüleri incelediklerinde ihmali gördüklerini dile getiren Gül, "Oğlumun operasyonun yapıldığı odada oksijen tüpü yok. Görüntülerde oksijen tüpünün sonradan geldiği var. Kalp ritim cihazı yok, sonradan geldiği kamera görüntülerinde var. Yani oğlum öldükten sonra oğluma yapılan işkence, oğluma yapılan zulüm, hepsi kamera kayıtlarında var. Doktor iki defa morga giriyor.

Morga girerken görüntüleri var. Ve girdiğini de kabul ediyor. Ama yalan uyduruk şeyler düzenleyerek oğlumun ölüm nedenini değiştirmeye çalışıyor. Yani bu nasıl bir vicdan? Bu nasıl bir insanlık? Yani hastanenin hemen hemen hepsi bu olaya görgü tanıklığı da yapıyor, yardım ve yataklık da yapıyor.

Mide balonu operasyonunda hayatını kaybetti! Üniversiteli gencin son görüntüleri ortaya çıktı - 2. Resim

Müdüründen temizlikçisine kadar hepsi, oğlumun nasıl öldüğünü, neler yapıldığını hepsi biliyor ama korkutularak susturuluyorlar. Ama elbet adalet yerini bulacak ve oğluma bunu yapanların hepsi adalet önünde hesap verecekler. Yani ben 35-40 gündür buradayım ve her gün adalet için burada bekliyorum. Adalet yerini bulmadan ben buradan gitmeyeceğim. Gerekirse gece gündüz burada yatacağım" dedi.

ÜNİVERSİTELİ GENCİN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Kamera kayıtlarında 22 yaşındaki Ali Can Gül'ün halası ile mide balonu taktırmak için hastaneye gelmesi, yaptığı başvurunun ardından operasyona alınması ve fenalaşmasının ardından hastanede yaşanan hareketlilik göze çarpıyor. Kayıtlarda yaşanan koşuşturmacanın ardından gencin operasyona alındığı odaya oksijen tüpü gibi bazı cihazlar götürülüyor.

Daha sonra sedye üzerinde kalp masajı yapılarak anjiyo odasına götürülen Gül'ün bir süre sonra doktoru tarafından hayatını kaybettiğini bildirdiği yakınları fenalık geçiriyor. Yakınlarının hayatını kaybeden gencin bulunduğu odaya girmesinin ardından cenazenin morga taşınmasının yer aldığı görüntülerde, operasyonu gerçekleştiren doktorun iki kez bazı cihazlarla morgun bulunduğu koridorda yürümesi de yer alıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...