Tgrt Haber

Motokuryeler 'Ata Emre' için kornaya bastı

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
17 May 2024 14:09 - Güncelleme : 17 May 2024 14:10

İstanbul Kadıköy'de motokuryeler, defalarca kez bıçaklanarak öldürülen Ata Emre Akman için protesto düzenledi. Motokuryeler, motosikletlerle sloganlar atıp, kornalar çalarak Kadıköy vapur iskelesine kadar protestolarını sürdürdü.

Balıkesir’de bir zincir restoranda kurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman, önünü kesen E.Ö. tarafından defalarca bıçaklanarak katledildi.

Atam Emre Akman'ın vahşice katledilmesi Türkiye'yi hüzne boğdu. İstanbul Kadıköy'de de toplanan yaklaşık 20 kişilik motokurye grubu, Ata Emre için eylem düzenledi.

Motokuryeler 'Ata Emre' için kornaya bastı - 1. Resim

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde buluşan motokuryeler, motosikletlerle sloganlar atıp, kornalar çalarak Kadıköy vapur iskelesine kadar ilerledi.

"ATA EMRE'YE BİR BORCUMUZ VAR"

Grup adına açıklama yapan Füsun Özgeç, "Balıkesir'de eğitimine devam eden cep harçlığı için pakete çıkan genç bir kurye emekçisi Ata Emre, gece mesaisinin kör karanlığında adli sicili kabarık bir serseri tarafından defalarca bıçaklanarak sokak ortasında hunharca katledildi. Kurye kardeşimiz 20'li yaşlarında şirketlerin hızlı teslimat baskısının müşteriyi her koşulda emekçinin karşısına çıkaran ve üstün gören anlayışının kurbanı olmuştur. Kurye Haklar Derneği'nin raporuna göre, 2023 yılında en az 68 kurye kardeşimiz iş cinayetinde yaşamlarını kaybetmiştir. Bu trajedinin can yakıcı bir diğer yanıysa katledilen kuryelerin yarısından fazlasının 20'li yaşlarında olmasıdır. Motokuryeler hayatlarının baharında sermayenin arsızlığının bedelini canlarıyla ödemektedirler. Motokurye emekçilerinin yaşadığı sorunlar gün gibi ortada. Alınacak acil önlemler bellidir. Ata Emre'ye bir borcumuz var. Kanını yerde bırakmayacak ve sorumlularla hesaplaşacağız" ifadelerini kullandı.

Motokuryeler 'Ata Emre' için kornaya bastı - 2. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...