Tgrt Haber

Özel güvenlik görevlisinden 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
15 May 2024 12:04 - Güncelleme : 15 May 2024 12:08
Özel güvenlik görevlisinden 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket

Eskişehir’de aracı ile seyir halindeyken sara krizi geçirip yoldan çıkan sürücüyü fark edip yardımcı olan özel güvenlik görevlisi polis ekipleri gelinceye kadar başından ayrılmadı.

Eskişehir'de sabah saatlerinde yaşanan olay iddiaya göre, İstanbul’dan yola çıkan ve Ankara istikametinde ilerleyen otomobilin sürücüsü seyir esnasında, sara hastalığından dolayı kriz geçirmeye başladı.

SARA KRİZİ GEÇİRİNCE DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

Bir süre yolun sağ şeridinde ilerleyen sürücü, krizden dolayı direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıktı. Banketi aşarak yol kenarında bulunan parkta ilerlemeye devam eden sürücüyü fark eden ve motosikleti ile işe giden özel güvenlik görevlisi Salim Kılıç, sürücüye yardım etmek için motosikletinden inerek, çimler içinde ilerleyen araca koştu.

Özel güvenlik görevlisinden 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket - 1. Resim

Aracın durması sonucu kriz geçiren sürücünün bincinin yerinde olmadığını fark eden Kılıç, aracın kapısını açarak duruma müdahale etti.

BAŞINDAN AYRILMADI

Sürücünün emniyet kemerini sökerek arabadan aşağıya indiren Kılıç, sürücüyü yana yatırarak kusmasını sağladı. Yere yatıran ve sürücünün başının altına yastık koyan Salim Kılıç, polis ve sağlık ekiplerine durumu ihbar etti. 

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerini kriz geçiren sürücüyü hastaneye kaldırırken Salim Kılıç ve diğer görgü şahitleri kapısı açık kalan aracın başında adeta nöbet tutmaya başladı. Salim Kılıç, sağlık durumu iyi olan sürücünün aracı ve içindeki eşyalar çalınmaması için otomobilin başından dakikalarca ayrılmadı.

Özel güvenlik görevlisinden 'insanlık ölmemiş' dedirten hareket - 2. Resim

"ARACA BİR ŞEY OLMASIN DİYE DE ARACIN BAŞINDA BEKLİYORUZ"

Olay anını anlatan güvenlik görevlisi Salim Kılıç, "İlerlerken kaldırıma bir aracın çıktığını gördüm. Yol kenarındaki alanda zıplaya zıplaya araç ilerliyordu. Ben de sürücüye ‘dur’ dedim durmadı. ‘İyi misin?’ anlamında el kol hareketi yaptım. Araç yavaşlayınca aracın yanına gittim. Sürücüye soru sordum bana cevap vermedi, bilinci yerinde değildi. Kendi de kaskatı kesilmişti.

Emniyet kemerini söktüm, koltukaltlarından kavrayarak dışarı çıkardım. Yere yatırdım sonra, nabzına baktım, bilincinin yerinde olmadığını fark ettim ve kriz geçiriyordu. Kusmaya başladı, yana yatırdım. Arabadan yatık alıp kafasının alına koydum. Ambulansı aradık arkadaşımla. Araca bir şey olmasın diye de aracın başında bekliyoruz. Adama iyilik yaptık, bari polis gelen kadar arabasının başında da bekleyelim. Tabii poliste meşgul, ilerde de kaza oldu” dedi.

Güvenlik görevlisi olay yerine gelen polis ekiplerine de bilgi verirken ‘insanlık ölmemiş’ dedirtti. Öte yandan ise sara hastasına müdahale etmek için yol kenarına duran ambulansı son anda fark eden 26 AIR 722 plakalı araca, 26 UV 572 otomobil arkadan çarptı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...