Tgrt Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı'na sis engeli: Uçuşlar iptal edildi

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
28 Şubat 2024 18:21 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 18:22
Sabiha Gökçen Havalimanı'na sis engeli: Uçuşlar iptal edildi
uçak,uçuş

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sis dolayısıyla uçuş azaltma kararı alındı. Yarın, saat 13.00'e kadar olan uçuşların yüzde 10'unun iptal edileceği duyuruldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM), beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın, saat 13.00'e kadar olan uçuşlar için yüzde 10 azaltma kararı alındığını duyurdu.

MADKOM'DAN AÇIKLAMA

Havalimanı İşletmecisi HEAŞ'tan yapılan açıklamada, İstanbul'da beklenen sis nedeniyle MADKOM kararıyla uçuşlarda azaltmaya gidildiği belirtilerek, şöyle denildi:

"İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle 29.02.2024 tarihinde, saat 13.00'e kadar olan uçuşların yüzde 10'u iptal edilecektir. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili hava yolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...