Tgrt Haber

Tanzanya Cumhurbaşkanı Ankara'da: Erdoğan resmi törenle karşıladı

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: tgrthaber.com.tr
18 Nisan 2024 17:05 - Güncelleme : 18 Nisan 2024 18:38
Tanzanya Cumhurbaşkanı Ankara'da: Erdoğan resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan'ı resmi törenle karşıladı.

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan Ankara'ya geldi. Hassan'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi törenle karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hassan ikili görüşme gerçekleştirecek. Görüşmenin ardından iki lider ortak bir basın toplantısı düzenleyecekler.

Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan'ın makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hassan'ı külliyenin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Hassan'ın tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke milli marşları çalındı.

Tanzanya Cumhurbaşkanı Ankara'da: Erdoğan resmi törenle karşıladı - 1. Resim

Tanzanya Cumhurbaşkanı Hassan, Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı "Merhaba asker" diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

BAKANLAR TÖRENE EŞLİK ETTİ

Törende, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Cumhurbaşkanı Güvenlik ve Dışpolitika Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı.  

TANZANYA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Masadaki konular arasında, Türkiye ve Tanzanya arasındaki ilişkilerin tüm yönüyle gözden geçirilmesi ve iş birliğinin geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımlar ele alınacak.

Güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüşülecek. Aynı zamanda iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirecek ve iş birliklerine katkı sağlayacak çeşitli anlaşmaların imzalanması öngörülüyor.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...