Tgrt Haber

Teleferik kazasında kahreden görüntüler: Facia adım adım gelmiş

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Nisan 2024 11:34 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 11:54

 Antalya’da yaşanan korkunç teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş ve ailesinin kabine biniş anları ortaya çıktı. Görüntülerde yolcuların uyarıları ve kazadan sadece saniyeler önce yapılan müdahalelerde dikkat çekti.

Antalya'daki Tünektepe Teleferik kazasında yüzlerce vatandaş metrelerce yükseklikte mahsur kalırken, Memiş Gümüş ve ailesinin bulunduğu teleferiğin alt bölgesi çıkmış ve facia yaşanmıştı. Gümüş'ün hayatını kaybettiği kazadan saniyeler önce kaydedilen görüntüler ortaya çıktı. 

Güvenlik kamerası görüntülerinde, kazadan önceki beş dakika içinde, yolcuların üst istasyonda teleferik görevlilerini teknik bir sorun olduğuna dair uyardıkları görülüyor. İlk uyarıdan sonra teleferik, 25 saniye süreyle durduruluyor; ancak daha sonra tekrar çalıştırılıyor. Bu sırada, Avukat Memiş Gümüş ve ailesinin de içinde bulunduğu kabin, harekete geçtikten 50 saniye sonra, halat geçemediği için direğe takılarak kaza meydana geliyor.

Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş toprağa verildi - Çorum  Hakimiyet

İHMAL GÖRÜNTÜLERİ KAMERADA

Kazaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinde, yolcuların ve operatörün etkileşimleri net bir şekilde gözlemleniyor. Operatör Serkan Yellice, yolcuların uyarısı üzerine teleferiği kısa bir süre durdurmasına rağmen, yeterli kontrolleri yapmadan sistemi tekrar çalıştırıyor. Bu durum, kazanın yaşanmasına sebep olan ana etkenlerden biri olarak değerlendiriliyor.

Antalya teleferik kazasında avukat Memiş Enes Gümüş hayatını kaybetti |  TGRT Haber

SAVCI İKİNCİ KEZ İNCELEME YAPTI

Teleferik kazasının ardından olay yersi savcısının ikinci kez inceleme yaptığını açıklayan Av. Figen Çalıkuşu, hazırlanan yeni rapor sonrasında, ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün avukatlarının, tekrar tutuklanma kararına itiraz edeceklerini söyledi. Çalıkuşu, "Bu rapor üzerine itiraz tekrar yapılacak. Savcı ikinci kez inceleme yaptı. İlk ön rapor vardı, tekrar bilirkişilerle olay yerine gidildi. Çok detaylı, uzun zamana yayılan bir inceleme yapıldı. Yeni bir rapor çıkacak, cinayet bürosunun döktüğü görüntüler de yeniden incelenecek. Mesut Kocagöz'ün çıkması gerekiyor. Kepez halkı Mesut beyi belediye başkanı olarak seçti, burada menfaatleri dengelemek lazım. Kamuoyunun menfaati aynı zamanda belediye başkanından hizmet almaktır. Kusuru olmadığı açık. Böyle bir dosya varken, Serkan Yellice'nin dosyayı kararttığı ortadayken, neden bu dosyanın üstüne gidilmiyor?" dedi.Teleferik kazasında kahreden görüntüler: Facia adım adım gelmiş - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...