Tgrt Haber

Uzungöl'de halatı kopan insan sapanı ruhsatsız çıktı! Ölümle yüzleşti!

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
10 Temmuz 2024 17:49 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 17:58

Trabzon'un turistik merkezlerinden Uzungöl'de insan sapanı olarak bilinen eğlence aletinin ruhsatsız olarak açıldığı ortaya çıktı. Çaykara Belediyesi işletmeye ceza kesildi.

Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl'de turistlerin ilgi odağı olan insan sapanı işletmesi kullanıma kapatıldı.

HALATLARDAN BİRİ KOPTU ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Uzungöl'de, insan sapanını (İki direk arasında gerdirilen esnek halatlara bağlı şekilde yere sabitlenmiş kullanıcının, serbest bırakılarak hızla yukarı fırlamasını sağlayan düzenek) kullanan kadın, halatlardan birinin kopması üzerine bir süre asılı kaldı.

Kadının kontrolsüz şekilde yere düştüğü bu olaya ait görüntüler, sosyal medyada yer buldu.

Uzungöl'de halatı kopan insan sapanı ruhsatsız çıktı! Ölümle yüzleşti! - 1. Resim

RUHSATSIZ ÇIKTI

Çaykara Belediyesi, insan sapanını 9207 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 6. maddesine aykırı olduğu gerekçesiyle mühürleyerek kullanıma kapattı.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, AA muhabirine, sosyal medyada bir kişinin insan sapanında eğlenirken halatının koptuğunu gördüklerini, bunun üzerine hemen harekete geçtiklerini anlattı.

insan sapanı

DİĞER EĞLENCE ARAÇLARI KONTROL EDİLİYOR

Vatandaşın sağlığının iyi olduğunu, yaralanmadığını öğrendiklerini belirten Tok, "Hemen sapanı mühürledik, kullanıma kapattık. Diğer eğlence araçlarımızın kontrolü devam etmekte. Belediye olarak ilçemize turistlerin güvenle gelip gitmeleri, burada sağlıklı zaman geçirmeleri için üzerimize düşen her şeyi yerine getiriyoruz." dedi.

Tok, Uzungöl'ün turizm potansiyeline işaret ederek, "Buraya yurt içinden ve yurt dışından binlerce turistimiz geliyor. Hepsi bizim misafirimiz ve onların buradan en iyi şekilde ayrılması için çabalıyoruz." ifadelerini kullandı.

Uzungöl'de halatı kopan insan sapanı ruhsatsız çıktı! Ölümle yüzleşti! - 3. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...