Tgrt Haber

Vicdansızlığın bu kadarı: SMA hastası bebeğin kumbarasını çaldılar

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
23 May 2024 15:38 - Güncelleme : 23 May 2024 15:48
Vicdansızlığın bu kadarı: SMA hastası bebeğin kumbarasını çaldılar

Antalya'da SMA Tip-1 ölümcül kas hastası Arya Öztürk’ün tedavisi için belli noktalara bırakılan bağış kumbaralarından biri çalındı.

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yaşayan Nurcan ve Hamza Öztürk’ün 28 aylık SMA Tip-1 ölümcül kas hastası bebekleri Arya Öztürk’ün tedavisi için iş yerlerine kumbaralar konulmuştu.

İŞÇİLER KUMBARAYI KIRIK HALDE BULDU

Alanya İlçesine bağlı Mahmutlar Mahallesi’nde Arya bebeğe ait bağış kumbaralarından biri belediye işçileri tarafından bir tuvalette kırılmış şekilde bulundu.

"ÇOCUĞUMUN GELECEĞİNİ ÇALDINIZ"

Daha önce de benzer olayla karşılaştıklarını belirten Arya bebeğin annesi Nurcan Öztürk, "Bugün üzücü bir haberle uyandık. Daha önce de çok kez kızımız Arya’ya ait kumbaralar çalınmıştı. Biz zaten zamanla yarıştığımız için zor günler geçiriyoruz. Valilik onaylı bağış kampanyamız 14 Ağustos’ta bitecek. Kısıtlı ve az zaman diliminde çocuğumuz için ne yapabiliriz diye onu düşünürken bir de böyle tatsız hadiseler ile uğraşıyoruz.10 liranın bile bizim için çok değerli olduğu bu kampanyada, bu olayın yaşanması bizi vicdanen yaraladı. El kadar bebeğimizin sağlığı için topladığımız o paraları hangi vicdanla çaldınız? Çocuğumun geleceğini çaldınız. Güçlü olmamız gerekirken böyle olaylar bizleri çok yıpratıyor. Lütfen daha duyarlı olalım ve kızımıza destek olalım" diye konuştu.

Vicdansızlığın bu kadarı: SMA hastası bebeğin kumbarasını çaldılar - 1. Resim

"KAMPANYAMIZI ENGELLEMEK YERİNE DESTEK OLUN"

Arya bebeğin babası Hamza Öztürk ise, "Bizim için 10 liranın bile çok önemli olduğu bu kampanyada nasıl olur da bir bebeğin kumbarasına göz dikiyorlar aklım almıyor. İnsanları daha sağduyuya ve duyarlılığa davet ediyoruz. Valilik onayımızın bitmesine çok az bir süre kalmışken bizler bu kısıtlı zaman içinde daha hızlı nasıl kampanyamızı bitirebiliriz, nasıl bebeğimizi sağlına kavuşturabiliriz diye düşünürken bu olayların başımıza gelmesi iş değil. Buradan gönlü güzel insanlara seslenmek istiyorum. Bu tarz şeylere el uzatmayın. Kampanyamızı engellemek yerine destek olun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...