Tgrt Haber

Yıllık izninde kravatı çıkarıp çobanlık yapıyor

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Nisan 2024 10:24 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 10:39
Yıllık izninde kravatı çıkarıp çobanlık yapıyor

Aydın'ın sevilen müdürü tatilde kravatı çıkarıp kepeneğini giyerek çocukluk mesleği olan çobanlık yapıyor.

Aydın’ın en çok sevilen kurum müdürlerinden biri olan Aydın İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun Müdürü Rahmi Terzi, mütevazi yaşantısı ve özüne olan bağlığı ile görenleri şaşırtıyor.

Yıllık iznini doğup büyüdüğü memleketi Kahramanmaraş’ta değerlendiren Rahmi Terzi bir yandan tatilde çocukluk özlemeni giderip çobanlık yaparken, diğer yandan da çobanlık mesleğini sürdüren ailesine yardımcı oluyor.

Yıllık izninde kravatı çıkarıp çobanlık yapıyor - 1. Resim

KRAVATI ÇIKARIP DAĞLARA ÇIKTI

Özünün Yörük olduğunu ve çocukluğunun çobanlık yapmakla geçtiğini belirten Aydın iş ve İşçi Bulma Kurumu’nun 11 yıllık müdürü 50 yaşındaki Rahmi Terzi, çalışma hayatındaki yorgunluk ve stresi dağlarda koyun otlatarak attığını söyledi.

Yıllık izninde kravatı çıkarıp çobanlık yapıyor - 2. Resim

"BİR YANDAN ÇOBANLIK YAPIP BİR YANDAN OKUDUM"

Çok zor ancak bir o kadar da keyifli bir çocukluk yaşadığını belirten Terzi, “Çocukluğumda bir yandan çobanlık yapıp diğer yandan da okudum. Atatürk Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik ardından da 2013 yılında Aydın İş ve İşçi Bulma Kurumu’nda müdür olarak görev yapmaya başladım. İşimi severek yapıyorum. Ancak çocukluk yıllarımın uğraşı ata mesleğim olan çobanlığı da çok seviyorum. Pek çok kişi tatilini deniz kenarlarında ve otellerde geçirmeyi tercih eder ama, ben baharı dağlarda karşılayıp sürü otlatmaktan, kepeneği giyip geceyi sürünün başında dağlarda geçirmekten çok keyif aldığım için tatilimi bu şekilde değerlendiriyorum” dedi.

Yıllık izninde kravatı çıkarıp çobanlık yapıyor - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...