Tgrt Haber

Bayram tatilinde rekor kırdı! Tatilcilerin en çok ziyaret ettiği müze

Editör: Banu İriç / Kaynak: Anadolu Ajansı
15 Nisan 2024 17:05 - Güncelleme : 15 Nisan 2024 17:07

Bayram tatilinde turistik gezi yapanların gözde müzeleri belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy en çok ziyaret edilen müzeleri açıkladı.

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla yerli turistlerin en çok ziyarette bulunduğu yerler arasında müzeler de bulundu. Bayram tatilini değerlendiren halkın en çok ziyaret ettiği müze Mevlana Müzesi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bayram tatilinde Türkiye'nin tarih ve kültür hazinelerini keşfetmek isteyen 1 milyon 784 bin 233 kişinin Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerini ziyaret ettiğini bildirdi.

Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tarih ve kültür mirasına büyük ilgi gösterildiğini belirterek, "Bayram tatilinde Türkiye'nin tarih ve kültür hazinelerini keşfetmek isteyen 1 milyon 784 bin 233 kişi, Bakanlığımıza bağlı müze ve ören yerlerini ziyaret etti." bilgisini paylaştı.

En çok ziyaret edilen yerin ise Mevlana Müzesi olduğunu belirten Ersoy, Mevlana Müzesi'ni sırayla İzmir Efes Örenyeri, Denizli Hierapolis (Pamukkale) Örenyeri, Nevşehir Zelve-Paşabağlar Örenyeri, Nevşehir Göreme Örenyeri'nin takip ettiğini kaydetti.

Ersoy, "Geçmişimizi korumak ve gelecek nesillere aktarmak adına verdikleri bu çok kıymetli destekten dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Bayram tatilinde rekor kırdı! Tatilcilerin en çok ziyaret ettiği müze - 1. Resim

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...