Tgrt Haber

Beatles'ın son şarkısı yayımlanıyor: John Lennon, yapay zeka ile geri dönecek!

Editör: Boran Denizeri / Kaynak: Anadolu Ajansı
27 Ekim 2023 15:44 - Güncelleme : 27 Ekim 2023 16:02
Beatles'ın son şarkısı yayımlanıyor: John Lennon, yapay zeka ile geri dönecek!
the beatles,

İngiliz müzik grubu The Beatles, 43 yıl önce ölen üyesi John Lennon'un sesinin yapay zeka aracılığıyla dahil edildiği son şarkısı "Now and Then"in gelecek hafta yayınlanacağını duyurdu.

BBC'de yer alan habere göre, The Beatlesgrubunun vokalisti John Lennon'ın 1970'lerdeki bir demo kaydına dayanan Now And Then adlı şarkı,grubun gitaristi Paul McCartney ve grubun bateristi Ringo Starr tarafından geçen yıl tamamlandı. Grup, Now And Then şarkısının 2 Kasım'da yayınlanacağını duyurdu.

Grup üyeleri, 1980'de hayatını kaybeden Lennon'un sesinin yapay zeka aracılığıyla dahil edildiği şarkıyı tamamlamanın "olağanüstü bir deneyim" olduğunu ifade etti.

YENİ BİR ŞARKI HAZIRLAMAK HEYECAN VERİCİ

Lennon'un sesinin oldukça net şekilde şarkıya aktarıldığını açıklayan McCartney, "2023'te hala The Beatles müziği üzerinde çalışmak ve halkın duymadığı yeni bir şarkıyı yayınlamaya hazırlanmak heyecan verici." dedi.

Ayrıca grubun "Red and Blue" isimli albümünün yeniden düzenlenmiş versiyonunun da 10 Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Lennon'ın eşi Yoko Ono, 2022'de, grubun 1995'te kariyer antolojisi hazırlarken olası bir "kavuşma şarkısı" olması düşünülen "Now and Then"in taslağının da bulunduğu kasedi, McCartney'e göndermişti.

Diyalog editörü Emile de la Rey, The Beatles üyelerinin seslerini tanımlayarak arka plan seslerinden ayırması için yapay zeka komutu oluşturmuştu.

 
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...