Tgrt Haber

Tiyatro sahnesinde feci olay: Romeo ve Juliet'i oynayan tiyatrocular balkondan düştü

Editör: Boran Denizeri / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
15 Kasım 2023 11:05 - Güncelleme : 15 Kasım 2023 11:20
Tiyatro sahnesinde feci olay: Romeo ve Juliet'i oynayan tiyatrocular balkondan düştü
Macaristan,Tiyatro

Budapeşte Ulusal Tiyatrosu'nda Romeo ve Juliet'i oynayan başrol oyuncuları, oyun sırasında balkondan düştü. Ağır yaralanan oyuncular, hastaneye kaldırıldı.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Ulusal Tiyatro'da geçtiğimiz cuma akşamı akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İngiliz yazar William Shakespeare'nin Romeo ve Juliet oyununda başrolü oynayan Julia Szasz ile Otto Lajos Horvath, oyunun ikinci perdesinde sahnede dekor görevi gören 3 metre yükseklikteki balkondan düştü. Ağır yaralanan oyuncular tiyatroya çağrılan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Vücutlarında kırıklar tespit edilen iki oyuncunun ameliyat edildiği, durumlarının ağır, ancak stabil olduğu açıklandı.

Tiyatro sahnesinde feci olay: Romeo ve Juliet'i oynayan tiyatrocular balkondan düştüTİYATRO MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Olayın ardından Ulusal Tiyatro yönetimi soruşturma başlattı. 2013 yılından beri Ulusal Tiyatro Müdürü olarak görev yapan Attila Vidnyanszky ise Macaristan Kültür Bakanı Janos Csak'a istifasını sundu. Bakan Csak'ın konu açıklığa kavuşana kadar Vidnyanszky'nin istifasını beklettiği öğrenildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...