Tgrt Haber

Türkiye'de 'gizli hazine': Kilayet Manastırı'ndan muhteşem görüntüler

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
25 Haziran 2024 09:23 - Güncelleme : 25 Haziran 2024 10:36

Artvin'in Karçhal Dağı eteklerindeki 1100 yıllık olduğu tahmin edilen Kilayet Manastırı, tarihi geçmişi ve gizemli yapısıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

Manastır, bölgenin zengin tarihi geçmişini yansıtan önemli bir eser olarak öne çıkıyor. Karçhal Dağı'nın doğal güzellikleriyle çevrili olan Kilayet Manastırı, mimarisiyle de güzel bir görüntü sunuyor.

Türkiye'de 'gizli hazine': Kilayet Manastırı'ndan muhteşem görüntüler - 1. Resim

ÖNEMLİ KEŞİF NOKTASI

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu yapı, bölgenin kültürel ve tarihi mirasının korunması ve tanıtılması açısından büyük bir değer taşıyor. Ziyaretçilerine tarihi bir yolculuk sunan Kilayet Manastırı, özellikle tarih ve kültür meraklıları için önemli bir keşif noktası olarak öne çıkıyor.

Türkiye'de 'gizli hazine': Kilayet Manastırı'ndan muhteşem görüntüler - 2. Resim

Manastırın bulunduğu alan, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık için de ideal bir ortam sunarken, Yerel Rehber ve Turizm Gönüllüsü Osman Demir, bölgeyi belli dönemlerde ziyaret edip, fotoğraflayıp kayıt altına alıyor. Son olarak havadan görüntülediği manastırısın muhteşem görüntüsü hayranlık uyandırıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...