Tgrt Haber

Neslim Gören ve İnanç Gören operasyonunda çarpıcı detaylar! Marketten aldıkları kremle kolajen tedavisi yapmışlar

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Temmuz 2024 15:54 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 16:28
Neslim Gören ve İnanç Gören operasyonunda çarpıcı detaylar! Marketten aldıkları kremle kolajen tedavisi yapmışlar

İstanbul merkezli düzenlenen Kara para aklama soruşturması kapsamında gözaltına alınlar arasında sosyal medya fenomeni çift Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de olduğu operasyonun görüntüleri ortaya çıktı. Fenomen çiftin sıradan ipleri "gençleştirme ipi" diye sattığı, marketten aldıkları nemlendiricileri ise kolajen tedavisi olarak uyguladıkları ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde 25 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon düzenlendi. 134 adrese yapılan baskınlarda, aralarında sosyal medya fenomeni çift Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de olduğu çok sayıda gözaltı oldu. 

Bugün operasyona ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Operasyonda, çok sayıda fişek, narkotik madde, yasadışı ilaç, kozmetik ürün, nakit para, sahte uygunluk belge düzenlendiği tespit edilen epilasyon, popo kaldırma, bölgesel zayıflama, selülit cihazı, buhar makinası, sıkılaştırma cihazı, cilt bakım makinası, yağ parçalama vb. medikal cihazlara el konuldu öğrenildi.

50 GÜZELLİK MERKEZİNDE AKILALMAZ HİLELER 

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen ve ülke genelinde kendilerinin ve franchaiselarının toplam 50 güzellik salonu olan Neslim Güngen ve İnanç Güngen'nin sahte ustalık/kalfalık belgeleri düzenleyerek vasıfları uygun olmayan kişilerin iş yeri açmalarına aracılık ettikleri öğrenildi. Aynı zamanda sahte CE belgeleri düzenleyerek herhangi bir UTS kaydı olmayan, yönetmeliklere aykırı ürettikleri cihazlarla ülke genelinde toplam 44 ayrı Taksirle Yaralama suçuna sebep oldukları, açık kaynaklarda benzer içerikli 746 şikayetin yer aldığı, dolandırıcılık suçundan elde edilen suç gelirini diğer bayilerle yapılan anlaşmalar esnasında muvazaalı taşınır ve taşınmaz devirleri üzerinden aklamaya yönelik eylemlerde bulundukları” belirlendi.

Neslim Gören ve İnanç Gören operasyonunda çarpıcı detaylar! Marketten aldıkları kremle kolajen tedavisi yapmışlar - 1. Resim

Sahte ustalık kalfalık belgelerini 2 bin TL’ye Ankara’daki sahte belge düzenleyen kişiye hazırlatıp franchaiselarına 20 bin liraya sattıkları, MEB, Halk Eğitim kurumlarla yapılan yazışmada franchaise’ların çoğunun sisteme kayıtlı belgesinin mevcut olmadığı, Ürün takip sistemi Sağlık Bakanlığı ile yapılan yazışmada UTS veri tabanına kayıtlı herhangi bir ürünlerinin bulunmadığı, Sahte üretilen CE belgelerinin teknik dosya ve test süreçlerine haiz olmadığı tespit edildi.

Fenomen Neslim-İnanç Gören operasyonu: Sıradan ipleri "gençleştirme ipi" diye satmışlar! - 1

MARKETTEN ALDIKLARI NEMLENDİRİCİYLE MİLYONLAR KAZANDILAR 

Neslim Güngen, franchaiselarından hizmet aldığı esnada sağlığı olumsuz etkilenen müşterilerin şikayeti üzerine, taksirle yaralamadan işlem gören franchaiseların, kendilerine yasadışı makine satışı yapan Gürgen’in aleyhine dolandırıcılık müştekisi oldukları öğrenildi. Herhangi bir özelliği olmayan yumak ipler ile marketten alınan sıradan nemlendirici kremlere N.G. etiketi basılarak kolajen ip tedavisi, gençleştirme ipi vb. adlar altında pazarlama yapıldığı ve müşterilerin bu şekilde dolandırıcılık mağduru edildiği belirlendi. Ayrıca, Franchaise anlaşması yapmak isteyen kişilerden isim hakkı adı altında yüksek meblağda para talebinde bulunulduğu ve ödemelerin banka kanalıyla değil taşınır veya taşınmaz malların bedelsiz devri şeklinde gerçekleştirildiği, İsim hakkı ödemesi olarak bedelsiz devralınan taşınır ve taşınmaz malların suçta işbirliği içerisinde olunan galerici ve emlakçılar üzerinden vergisel suçlara ve suç gelirlerinin aklanmasına ilişkin kriminal faaliyetlere konu edildiği saplandı.

Neslim Gören ve İnanç Gören operasyonunda çarpıcı detaylar! Marketten aldıkları kremle kolajen tedavisi yapmışlar - 3. Resim

Neslim Güngen ve İnanç Güngen, tarafından yönetilen şirketler arasında gerçeğe aykırı sözde ticari faaliyetlere konu sahte fatura kesildiği, şirketler arasında hesap hareketlerinin toplam hacminin 1.5 Milyar TL olduğu, bu olağan akışa aykırı hareketliliğin suçtan elde edilen gelirin aklanmasına yönelik olduğu anlaşıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...