Tgrt Haber

Seçil Erzan'dan parasını kurtaran Ayhan Akman konuştu: Geri zekalıyım ama o kadar da değil

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
29 Kasım 2023 18:18 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 18:30
Seçil Erzan'dan parasını kurtaran Ayhan Akman konuştu: Geri zekalıyım ama o kadar da değil
Fatih Terim,,,fon,para

Yüksek faiz ile futbolcuları dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan olayına ilişkin yeni bir gerçek ortaya çıktı. Galatasaray'ın eski futbolcusu Ayhan Akman, Seçil Erzan ile olan görüşmesini anlattı. Akman, "Parayı verdim ama sürekli belge, dekont, kayıt peşindeyim. Neredeyse her gün arayıp belge nerde, dekont nerde diyorum. Geri zekalıyım diyorum ama o kadar da değil" dedi. 

Seçil Erzan’a yüksek kâr beklentisiyle verdiği parayı nasıl kurtardığını gazeteci Fatih Altaylı’ya anlatan eski futbolcu Ayhan Akman, Erzan'ı bankaya şikayet edeceğini söylediği ve daha sonrasında parasını geri aldığını aktardı.

Denizbank Florya Şube Müdürü Seçil Erzan’a para veren ve daha sonra geri alabilen isimlerden biri olan Ayhan Akman, Erzan'ın kendisine Fatih Terim’den ya da diğer futbolculardan bahsedilmediğini, yurt dışında özel bir fondan söz edildiğini belirtti. Akman, "Dekont vermeyecekse şikâyet edeceğimi söyledim, parayı geri verdi" ifadelerini kullandı.

Altaylı, Ayhan Akman’ın futbolcu olarak Galatasaray’a transfer olduğu 2001 yılından beri tanıdığını, o yıllarda Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı olduğunu belirtti.

Akman, gazetecinin sorularına şu cevapları verdi:

"BENİ ŞUBEYE DAVET ETTİ"

“Abi, ben bu Seçil Erzan’ı 10-12 yıldır tanırım. Benim hayatım Florya’da geçti. Kulüp orada idi, evim kısa bir süre oturduğum Göktürk dışında 23 yıldır Florya’da. Bu yüzden de yıllardır hep Florya’dayım ve haliyle bankamız da Florya Denizbank. Çünkü kulüp de Denizbank’la çalışırdı. Ben de Seçil Erzan’ı oradan tanırım. Tüm param da hep Denizbank’ta idi. Burada da normal bankacılık işlemleri dışında hiç işim olmadı.

Ta ki, geçen Haziran’a yani 2022 Haziran ayına kadar. Tam gününü hatırlamıyorum ama telefonum çaldı, Seçil Erzan aradı. Beni şubeye davet etti.

Kalktım gittim.

Bana uzun süredir bankanın müşterisi olmam nedeni ile çok kârlı bir teklif yapacağını söyledi. Önce anlamadım.

Bankanın yurt dışında oluşturduğu bir fon var, çok yüksek getirili. Sadece bankanın çok iyi müşterilerini bu fona aldıklarını, sınırlı olduğunu benim de yıllardır banka ile çalışmamdan dolayı bana bu teklifi yaptığını söyledi. Israrla yurt dışı bir fon olduğunu ve gizli olduğunu söylüyordu.”

Fatih Terim’in adı verildi mi?

“Yok abi, hiçbir isim vermedi. Ne Fatih Hoca ne başka biri. Diğer futbolcuların da orada olduğunu söylemedi. Yurt dışında yüksek getirili bir uluslararası fon dedi. Hiç kimseden de haberim yoktu. Bir tek ben varım zannediyordum.”

“ABİ GERİZEKALI OLDUĞUM İÇİN…”

Parayı nasıl verdin?

“Abi, geri zekalı olduğum için... Denizbank’taki hesabımdan çektim ve kendisine verdim.”

Resmî bir belge, bir dekont, bankacılık sisteminde bir kayıt yok muydu?

“Abi geri zekalıyım diyorum ama o kadar da değil. İstedim elbet. O an veremedi. Birtakım bahaneler uydurdu. Merkeze gidecek sonra kayıt sonra gelecek falan bir şeyler anlattı.”

Peki, sen paranı nasıl kurtardın?

“Anlatacağım abi. Parayı verdim ama sürekli belge, dekont, kayıt peşindeyim. Neredeyse her gün arayıp belge nerde, dekont nerde diyorum. Sonunda ‘Dekontu sen veremeyeceksen ben genel müdürlüğe gidip onlardan kendim isterim’ dedim ve bu durumu üst yönetime şikayet edeceğimi söyledim. Bunun üzerine bana paramı geri verdi. Zannederim geçen şubat ayı falandı. Ve abi emin ol benim ne Arda’dan ne diğerlerinden haberim yoktu. Ben tek salak kendimi zannediyordum. Bilsem onları da uyandırmaz mıyım? Gerçi o saatten sonra uyandırsam ne olacak. Herkes parayı kaptırmış meğer.”

"PARAYI KURTARDIĞIMIZ İÇİN ŞÜKREDİYORUZ"

Peki, faiz aldın mı?

“Yok abi ne faizi! Ne yatırdıysam onu aldım. Hatta eşim bile kızdı o zaman bana 6-7 ay boşuna kaybettim diye. Şimdi şükrediyoruz parayı kurtardığımıza.” 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...