Tgrt Haber

Sinekleri kovan en ucuz ve etkili yöntem! Kokusunu aldıkları an kaçıyorlar

Editör: Burcunur Yılmaz / Kaynak: TGRT Haber
06 Haziran 2023 14:25 - Güncelleme : 06 Haziran 2023 16:05
Sinekleri kovan en ucuz ve etkili yöntem! Kokusunu aldıkları an kaçıyorlar
sinek kovucu,lavanta yağı,nane yağı

Yaz mevsimin kendini gösterdiği bu günlerde evimizin istenmeyen misafirleri sinekler de hayatımıza giriyor. Sağlığımız için son derece zararlı olan sinek kovucu ürünlere alternatif olarak doğal ve etkili sineksavarları evinizde hazırlamanız mümkün!

Yaz aylarının kâbusu sinek vızıltısı ve ısırmalarından korunmak için etkili ve kimyasal olmayan yöntemler arıyorsanız bu tarifler tam size göre! Evde hazırlayacağınız doğal sinek kovucular ile sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Sineklerin hangi kokudan kaçacağını merak ediyorsanız her evde bulunabilen malzemelerle sineklerden kurtulabilirsiniz.

NANE YAĞI

Bazı araştırmacılar, yağın insan derisine uygulandığında yetişkin sivrisineklere karşı güçlü bir kovucu etkiye sahip olduğunu belirttiğinden, nane sivrisinekleri kovmak için faydalara sahiptir. Yayıldığında, nane yağı sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir ve ailenizdeki herkesin can sıkıcı sivrisinek ısırıklarından korunmasına yardımcı olabilir. Çocuklar genellikle nanenin canlandırıcı kokusunu severler ve nane yağının serinletici hissi de rahatlama sağlayabilir ve sivrisinek ısırıklarının kaşınmasını azaltabilir.

Sinekleri kovan en ucuz ve etkili yöntem! Kokusunu aldıkları an kaçıyorlar

SİRKE

Sivrisinekler kokudan nefret ettikleri için tüm sirke türleri kovucu olarak kullanılabilir. Bazı sirkeler kovucu olarak diğerlerinden daha iyi çalışır. Uzmanlar özellikle elma sirkesi önermektedir. Beyaz sirke kullanılıyorsa, bir sprey şişesinde suyla karıştırılması gerekir, aksi takdirde elma sirkesi veya kırmızı sirke doğrudan açıkta kalan cilde uygulanabilir ve koku sivrisinekleri kovar.

Sinekleri kovan en ucuz ve etkili yöntem! Kokusunu aldıkları an kaçıyorlar

LAVANTA YAĞ

Sivrisineklere direnen faydalı bir yağdır ayrıca sivrisineklerin kaşıntılı ısırıklarını iyileştirmek amacıyla rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu özel yağın çocuklar üzerinde kullanımı da güvenlidir ve kokudan hoşlanmayan sivrisinekler için daha fazla ısırmayı sınırlamaya yardımcı olur.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...