Tgrt Haber

Sıfır otomobil alacaklar dikkat! Bayiden aldı, öğrenince hayatının şokunu yaşadı

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
24 Nisan 2024 18:18 - Güncelleme : 24 Nisan 2024 18:19

Manisa'da yaşayan bir vatandaş, Muğla’dan aldığı sıfır otomobil hasarlı çıkınca hayatının şokunu yaşadı.

Sıfır otomobil alan vatandaşlar, ilerleyen zamanlarda herhangi bir teknik sorun ya da motor-güç arızası oluşmaması için oto-ekspertize başvuruyor. Fabrikadan direk çıkan sıfır otomobillerde de arıza çıkabiliyor. Bu kapsamda tavanda göçük, ekstra boya, şaselerde eziklik gibi sorunlar görülebiliyor.

Manisa’nın Salihli ilçesinde ikamet eden 41 yaşındaki Fatih Vural, birikimleri ile Peugeot marka 308 model sıfır kilometre araç aldı.
Aradığı aracı Muğla’da bulan Vural, kendi imkanlarıyla Turgut Peugeot Bayisi'ne gitti. Aracını Şubat ayında teslim alan Vural, belli gün sonra arkadaşının aracında boya olduğunu söylemesi üzerine, aracını ekspertize götürdü. Vural, öğrendikleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Yapılan ekspertizde aracın muhtelif yerlerinde lokal boyalar olduğu ve belli noktalarında oynamalar olduğu ortaya çıktı.

''DİREKLERİNE KADAR ARACI BOYAMIŞLAR''

Hayatının şokunu yaşayan Vural, "Meğerse benim sıfır diye aldığım araç, hasarlı bir araçmış. Kısacası hasarlı, toplama aracı bana sıfır diye satmışlar” dedi.

Sıfır otomobil alacaklar dikkat! Bayiden aldı, öğrenince hayatının şokunu yaşadı - 1. Resim

Araç sahibi Vural sözlerine şöyle devam etti:

"Şubat ayında Muğla’daki Turgut Peugeot Bayisinden aracı sıfır olarak teslim aldım. Salihli’ye aracımı getirdikten sonra sanayi sitesindeki arkadaşımın yanına gittim. Arkadaşım aracımda boya olduğunu söyledi. Bende şüphe üzerine aracımı ekspertize götürdüm. Yapılan ekspertizde aracımın muhtelif yerlerinde lokal boyalar olduğu tespit edildi. Direklerine kadar aracımı boyamışlar. Ayrıca çamurluk kaputta aşırı derece oynamalar mevcut, sök-tak yapmışlar.

Sıfır otomobil alacaklar dikkat! Bayiden aldı, öğrenince hayatının şokunu yaşadı - 2. Resim

''İKİNCİ ŞOKU YAŞADIM''

Vidalarında aşırı derecede aşınma izleri, kapılardaki pimler çekiçle vurulmuş, ezilmiş izler, motor kısmında, turboya ait parçalarda spiral taşıyla kesilmiş gibi izler mevcut. Fakat aracımı alırken bunların bilgisi kesinlikle bana bildirilmedi. Ben bunları genel merkeze bildirdim. Bana aracımı almış olduğum bayiye götürmemi söylediler. Bende aracımı bayiye geri götürdüm. Bayi inceledi, bana aracımda sök-tak parçalar olduğunu, fabrikasyon dışı boyalar tespit ettiklerini, bunu genel merkeze bildireceklerini söylediler. Bir hafta sonra beni genel merkezden arayıp, aracın orijinal olduğunu, banttan bu şekilde indirildiğini söylediler. Bunu söyleyince ben ikinci şoku yaşadım. Kesinlikle şuan kusurlarını ve hatalarını kabul etmiyorlar. Bundan sonra hukuki süreçlerimizi başlatacağız.''

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...