Tgrt Haber

Siyasette bayramlaşma trafiği! AK Parti ve CHP arasında dikkat çeken asgari ücret diyaloğu

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: tgrthaber.com
17 Haziran 2024 09:40 - Güncelleme : 17 Haziran 2024 13:29
Siyasette bayramlaşma trafiği! AK Parti ve CHP arasında dikkat çeken asgari ücret diyaloğu

Siyasi partiler arasındaki geleneksel bayramlaşma etkinliği bu yıl da bayramın ikinci günü gerçekleştiriliyor. AK Parti’nin ilk ziyaretçisi CHP oldu. CHP heyetinin başındaki Deniz Yavuzyılmaz, asgari ücrette iyileştirme yapılmasının önemine dikkat çekti. AK Parti'den Belgin Uygur ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceği yönündeki açıklamalarını hatırlattı.

Siyasi partiler arasındaki geleneksel bayramlaşma etkinliği başladı. AK Parti'de ilk bayramlaşma sabahın erken saatlerinde CHP'yi ziyaret ve kabulle başladı. AK Parti daha sonrasında; MHP, HÜDA PAR, Yeniden Refah Partisi, BBP, DSP, İYİ Parti ve Vatan Partisi ile ziyaretlerine devam edecek.

CHP’nin AK Parti’ye bayramlaşma ziyareti yapan heyetine Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlık etti. AK Parti heyetinin başında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur yer aldı.

ASGARİ ÜCRET DİYALOĞU

Gazze gündemiyle başlayan bayramlaşmada daha sonra da ekonomi gündemi ele alındı. Yavuzyılmaz, asgari ücrette iyileştirme yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Uygur ise  Erdoğan’ın vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği mesajını verdiğini dile getirdi.

Siyasette bayramlaşma trafiği! AK Parti ve CHP arasında dikkat çeken asgari ücret diyaloğu - 1. Resim

"NORMALLEŞME VE DİYALOG SÜRECİ ÇOK ÖNEMLİ"

Bu ziyaretin ardından MHP heyeti AK Parti Genel Merkezi’ne geldi. CHP Genel Merkezi’nin ilk ziyaretçisi de AK Parti heyeti oldu. MKYK Üyesi Hasan Sert’in başkanlık ettiği AK Parti heyetini CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel karşıladı.

Yücel, “Normalleşme ve diyalog süreci çok önemli” dedi. Sert de normalleşmenin önemine dikkat çekti, “Yerel yönetimlerde siz, merkezi yönetimde biz başarılı olmak zorundayız.” ifadesini kullandı.

PARTİLERİN GÜNDEMİ YOĞUN

AK Parti bugün 8 siyasi partiyle bayramlaşacak. Bu partiler, CHP, MHP, HÜDA PAR, YRP, BBP, DSP, İYİ Parti ve Vatan Partisi olacak.

CHP, 17 siyasi partiyle bayramlaşacak. Bu partiler, AK Parti, DSP, Vatan Partisi, DEM Parti, İYİ Parti, BBP, DP, MHP, SP, ANAP, Memleket Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, YRP, Bağımsız Türkiye Partisi, Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi.

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...