Tgrt Haber

Beklenmedik hamle! İYİ Parti'den AK Parti'ye destek

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
15 Nisan 2024 14:00 - Güncelleme : 15 Nisan 2024 14:07
Beklenmedik hamle! İYİ Parti'den AK Parti'ye destek

Yerel seçimlerin ardından Bilecik'ten beklenmedik bir hamle geldi. İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde İYİ Parti'den AK Parti'ye destek geldi. AK Parti de İl Encümen Üyeliğinde 2 İYİ Partiliye destek verdi.

Yerel seçimlerde Bilecik'te CHP 10, AK Parti 8, MHP ve İYİ Parti 2'şer il genel meclis üyesi çıkarmıştı. Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde koltuk üstünlüğü bulunan CHP ile AK Parti 1'er aday çıkardı.

AK PARTİ'NİN ADAYI SEÇİLDİ

İl turda CHP'nin adayı İsmail Hakkı Elmas 10, AK Parti'nin adayı Ramazan Kurtulmuş 11 oy alırken, 1 oyda boş çıktı. İkinci turda da aynı sonuçlar çıkarken, AK Parti'nin adayı Bilecik İl Genel Meclis Başkanı seçildi.

MHP VE İYİ PARTİ'DEN DESTEK GELİNCE ADAY ÇIKARILMADI

AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin desteğine karşı İl Encümen Üyeliğine aday çıkarmadı. CHP grubu Ekrem Yunak, Naci Öney ve Serdar Yavuz isimlerini önerirken, MHP grubu İsmail Yağar, İYİ Parti grubu ise Orhan Uğur ile Ömer Çoban isimlerini önerdi.

Beklenmedik hamle! İYİ Parti'den AK Parti'ye destek - 1. Resim

Yapılan oylamada CHP'li isimler 10 oyda kalırken, İYİ Partili Orhan Uğur ve Ömer Çoban 12, MHP'li İsmail Yağar da 12 oy aldı. Buna göre il encümeni Orhan Uğur, Ömer Çoban ve İsmail Yağar'dan oluştu.

Öte yandan Meclis 1. Başkan Vekili seçiminde İYİ Parti grubu Orhan Uğur’u, CHP ise Nurcan Özçakır’ı aday gösterdi. İYI Partili Orhan Uğur 12 oy alarak Mlis 1. Başkan Vekili oldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...