Tgrt Haber

CHP'li başkandan yerel seçim kararı! Resmen duyurdu: Aday değilim 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
28 Kasım 2023 20:40 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 22:25
CHP'li başkandan yerel seçim kararı! Resmen duyurdu: Aday değilim 
,Muğla,yerel,seçim,aday,CHP

Son dakika haberi: Yerel seçimlere 4 ay kala aday isimler belli olmaya başladı. CHP'de 3 büyükşehir belediye başkanı dışında mevcut belediye başkanlarına kamuoyu yoklaması yapılması kararlaştırıldı. 1999 yılından beri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olan Osman Gürün, yerel seçimlerde aday olmayacağını duyurdu. 

Yerel seçimlere kısa süre kala Cumhuriyet Halk Partisi'nden kamoyu yoklaması ve anket çalışmalarına hız verildi. Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı Cumhur İttifakı'na kaptırmak istemeyen ana muhalefette aday isimlerin Aralık ayında belirlenmesi bekleniyor

İstanbul, Ankara ve Aydın'da mevcut belediye başkanlarından mumnun olduklarını söyleyen CHP lideri Özgür Özel, diğer belediyelerde ön çalışma yapmaya karar verdi. Tüm bunlar yaşanırken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 2024 yılındaki yerel seçimlerde tekrardan aday olmayacağını duyurdu. 

Sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada Gürün, 1999 yılında Muğla Belediye Başkanlığı ile başlayan ve 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile devam eden 3 dönem il, 2 dönem büyükşehir belediye başkanlığı görev sürecinde yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verdi. 

Muğla'ya ve hemşehrilerine 27 yıl hekim, 25 yıl da belediye başkanı olarak hizmet ettiğini söyleyen Gürün, "Bu görevleri yürütürken bu görevleri bana Muğlalı hemşehrilerimin bir emaneti görerek, siyasi bir yaklaşım göstermeden tüm kentin belediye başkanı olarak görev yaptım. Kamu kaynaklarını korumak, vatandaşlarımızın tek kuruşunun hesabını verebilecek şekilde şeffaf ve hukuk çerçevesinin dışına çıkmadan çalışmak, bana güvenenlerin başını öne eğdirmeyecek şekilde hizmet vermek önceliğim oldu. Çocuklarımıza korunmuş, talan edilmemiş bir kent bırakmak için çevre ve imar konularında mücadele ederken, ekibimle birlikte alt yapıdan tarıma, sağlıktan kültür faaliyetlerine varıncaya kadar birçok konuda proje ve hizmet ürettik" dedi. 

"ADAY OLMAMA KARARI ALDIM"

Gürün, 2024 yerel seçimlerine yaklaşılan bugünlerde aday belirleme sürecinin partisi CHP'nin genel merkezince başlatıldığını hatırlatarak, 25 yıl gibi uzun bir süre görev yapma onurunu yaşayan bir belediye başkanı olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda, 2024 yerel seçimleri için aday olmama kararı aldığını ifade etti.

Gürün kararını, "5 dönem, 25 yıl gibi uzun bir süre görev yapma onurunu yaşayan bir belediye başkanı olarak yapmış olduğum değerlendirmeler sonucunda 2024 yerel seçimleri için aday olmama kararı aldım" diyerek duyurdu. 

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...