Tgrt Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mutlaka hesap soracağız!

Editör: Murat Makas / Kaynak: tgrthaber.com
14 May 2024 14:52 - Güncelleme : 14 May 2024 15:18

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Fahiş fiyatlar hakkında konuşan Erdoğan, ''Milletin aşına göz dikenlerden bunun hesabını mutlaka soracağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Sözlerimin hemen başında bugün vefat haberini derin bir teessürle öğrendiğim usta tiyatrocu Ayten Gökçer'i rahmetle yad ediyorum.

Dünya Çiftçiler Günü'nün tüm çiftçilere hayırlı olmasını diliyorum. Çiftçilerimize bereketli bir yıl temenni ediyorum. Çiftçi kardeşlerimize ülkemize ve milletimize kazandırdıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Demokrasimize verdikleri desteklerden dolayı da minnettarız.

15 Temmuz'da milli iradeyi korumak için öne atılanların başında çiftçilerimiz vardı. 15 Temmuz'da birileri bankamatik kuyruğuna koşarken benim çiftçi kardeşim 1 yıllık mahsülünü ateşe verdi. Tıpkı milli mücadele olduğu gibi iş başa düştü mü istiklal ve istikbal uğruna canını ortaya koyan tüm çiftçilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mutlaka hesap soracağız! - 1. Resim

"TOPRAK OLMAZSA HAYAT OLMAZ"

Toprağa ne kadar değer verirsek toprak da bizi besler. Toprak olmazsa hayat olmaz. Kırsal kalkınmaya ciddi destek sağladık. Türk tarımında sorunlara kalıcı çözüm için mesai harcadık.

TARSİM ile üreticimizin alın terini doğal afetlere karşı koruduk, koruyoruz. Tarım sektörümüzle ilgili gerçek dışı iddialar tarım çiftçilerimize hakarettir. Türkiye'de tarım bitti" demek büyük bir ark niyetin işaretidir. Tarımla ilgili gerçek dışı iddialar gündeme getiriliyor. 2022 ile 2023'ün basit bir karşılaştırması bile muhalefetin diline dolanan iddiaların içinin boş olduğunu göstermeye yeterlidir.

"HAYVANCILIK ÜLKE TARIMININ GELECEĞİDİR"

2023 yılında ihracatı 31 milyar dolara ulaştırdık. Sertifikalı tohum üretimimiz 9 kar arttı, 117 ülkeye tohum ihracatı gerçekleştiriyoruz. Hayvancılık özel önem verdiğimiz bir başka alan. Hayvancılık ülke tarımının geleceğidir. Et fiyatlarındaki suni artışları yakından izledik. Fahiş fiyat artışlarını sadece piyasa şartlarıyla izah edilemeyeceği buradaki herkesin malumudur. Bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yükselişte fırsatçılık vardır.

Milletin aşına göz dikenlerden bunun hesabını mutlaka soracağız."

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...