Tgrt Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE Devlet Başkanı'na bayram tebriği

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
16 Haziran 2024 18:38 - Güncelleme : 16 Haziran 2024 20:00

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan'ın Kurban Bayramını kutladı. Erdoğan görüşmesinde işgalin hakim olduğu Filistin topraklarında, barış ve huzur içerisinde yaşanan bayramlara kavuşma dileğini temenni etti.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam aleminin zor zamanlarda birliğinin önemine vurgu yaparken, Suudi Arabistan’ı Gazzeli şehit ve yaralı ailelerinden oluşan 1000 kişiyi hac için ülkelerinde ağırlama kararından dolayı tebrik etti. Erdoğan, kararı İslam dünyasının dayanışması adına önemli bir adım olarak nitelendirdi.

ERDOĞAN'DAN BAYRAM TEBRİĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin ve tüm Suudi Arabistan halkının bayramını kutladı. Görüşmede iki lider, İslam dünyasının birliği ve bölgesel meseleler hakkında da fikir alışverişinde bulundu. 

IRAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam dünyasının en özel günlerinden bayramların bayram tadında yaşanması ve Filistin toprakları başta olmak üzere, İslam alemine huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileklerini iletti. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Iraklı mevkidaşının ve bütün Irak halkının bayramını tebrik etti.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...