Tgrt Haber

Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" eleştirisi: Hiçbir haklı gerekçesi yok

Editör: Rümeysa Kaya / Kaynak: tgrthaber.com.tr
28 May 2024 14:53 - Güncelleme : 28 May 2024 16:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay’ın 162. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun Roma turu için eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yapılamaz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştayın 162. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Devletimiz için kritik öneme sahip bir vazifeyi yerine getiren siz arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Kamu görevi; kaynağı milletin dişinden tırnağından artırdığı vergiler olan, vebali gerçekten ağır bir vazifedir. Ülkeye hizmet yolunda rehavete yer yoktur. Millete hizmet etmemenin mazereti olamaz. Görevini yapmamanın hiçbir bahanesi olamaz. Devlet işleri özveriyle icra edilmelidir. Sorumluluk makamında bulunanlardan beklentimiz, vatandaşa karşı yükümlülüklerini kanun ve nizam çerçevesinde vaktinde ve etkin şekilde yerine getirmektir. Amacımız milletimiz hızlı, kaliteli ve eşit bir şekilde kamu hizmetlerinden faydalanmasına imkan sağlamak oldu.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na

Kuralları sadeleştirici, kırtasiyeciliğe karşı bir anlayışla kamu hizmetlerini yükselttik. Bürokratik vesayeti de ülkemiz ve milletimiz için bir tehdit kaynağı olarak gördüm. Milleti kendine mahkum zannedenlere, görevinin ifasında bahanelere sarılanlara hukukun gereğini yapmaktan asla çekinmedik. Bugün de aynı sorumluluk bilincinde hareket ediyoruz.

Bugün bazı kamu hizmetlerinde vatandaşlarımızın şikayetlerinin olduğunun farkındayız. Bunların hiçbiri vatandaşı mağdur etmenin, görevden kaçmanın mazereti olamaz.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na

Halktan sorunlardan kopuk, devlet ile millet arasında duvarlar ören eski anlayışın tekrar baş göstermesine izin vermeyiz. Çünkü biz milletimizin dertlerini dert edinmeyi şiar edinmiş bir iktidarız.

Halkımızın serzenişine asla kulak tıkamıyoruz. Pek çok alanda atılabilecek ilave adımların hazırlığı içerisindeyiz.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na

YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Anayasa'nın demokratikleşmesine yönelik çok kritik adımlar attık. Yeni hükmet sistemi sayesinde siyasi belirsizlik ortadan kalktı. Yönetimde güven ve istikrar tesis edildi.

Yeni anayasa meselesi de gelecek vizyonumuzun bir parçasıdır. Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmak bizim için milli bir görevdir. Evlatlarımıza çağdaş normlara uygun yeni bir anayasa borcumuz vardır.

Erdoğan'dan İmamoğlu'na

İMAMOĞLU'NA "ROMA TURU" ELEŞTİRİSİ

Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yapılamaz. Milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum insanımızın yüreğini sızlatacak bir savurganlık içinde olamaz. Roma turunun hiçbir haklı gerekçesi olamaz.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...